Amazon yapay zeka destekli yazıcı geliştirdi


18 Nisan 2021 Pazar 09:00
ABONE OL
Amazon yapay zeka destekli yazıcı geliştirdi

Dünyanın en büyük e-ticaret şirketi Amazon sadece alışveriş sektöründe değil, akla gelebilecek her alanda faaliyet gösteriyor. Bunlardan biri de tüketici elektroniği. Akıllı asistanı Alexa sayesinde insanları yapay zekâyla buluşturan şirket, ürettiği Echo hoparlörleriyle de onu destekliyor.

Farklı ürünlerle kullanıcının karşısına çıkan Amazon, bu kez de termal yazıcı geliştirdi. Ancak bu, ödev vb. işler için kullanılan türden bir yazıcı değil. Kompakt bir boyuta sahip cihaz ağırlıklı olarak not tutmayı sevenlere hitap ediyor.

Amazon, not almayı sevenlere özel yazıcı geliştirdi

Amazon’un Kickstarter benzeri Build It-Day1 Editions projesi kapsamında geliştirdiği yazıcının adı: Smart Sticky Note Printer. Echo markalı akıllı hoparlörler vasıtasıyla Alexa’ya bağlanabilen cihaz, söylediğiniz kelimeleri not kağıdına kısa sürede yazdırabiliyor.

Her gün belirli saatlerde kitap-kahve molası verdiğinizi ve unutmamak için bunu not alacağınızı farz edin. Bu noktada “Hey Alexa, not al: Akşam vakti kahve molası vereceğim” demeniz yeterli. Ağzınızdan çıkan her cümleyi algılayan yapay zeka, kablosuz bağlantı sayesinde söylediklerinizi yazıcıya gönderiyor. Akabinde cihaz saniyeler içinde notun çıktısını veriyor.

amazon yapay zeka yazıcı

Yazıcı yapay zekâ özellikli Alexa ile çalışıyor.

Termal olması nedeniyle mürekkep gerektirmeyen Smart Sticky Note Printer, baskıyı yapışkanlı not kağıtlarına yapıyor. Bu kağıtları da dolap kapağına, duvarınıza veya istediğiniz herhangi bir yere yapıştırabiliyorsunuz. Satın alanlara yanında bir rulo kağıt hediye eden Amazon, kağıtlar bittiğinde ise yazıcıya yenilerinin eklenebileceğini açıkladı.

Destek verenlere özel üretildi

Amazon yazıcıyı ilk başta Build It-Day1 Editions projesi kapsamında ön siparişe açtı. 30 gün içinde beklenen desteği görmesi durumunda ürünün üretimine başlayacağını söyledi. Nitekim bu hedefine 3 günde ulaşan şirket, Smart Sticky Note Printer’ı destek verenlere özel olmak suretiyle hayata geçirdi. Şu anda ürün Amazon’un sitesinde listelenmesine rağmen satışa kapalı durumda.

amazon yapay zeka yazıcı

Yazıcı, 4,7 x 4,7 x 3,2 inç (120 x 120 x 80 mm) ölçülerinde.

Amazon tarafından finanse edilen Build It, Kickstarter mantığıyla çalışan bir kitle fonlama projesi. Bu kapsamdaki ürünleri öncelikle ön siparişe açan şirket, hedeflediği destek sayısına ulaşması durumunda cihazı hayata geçiriyor. 17 Şubat’ta tanıtılan proje şimdiye kadar üç ürüne ev sahipliği yaptı. Bu ürünlerin ikisi Akıllı Guguklu Saat ve Akıllı Besin Terazisiydi. Üçüncüsü ise bahse konu olan termal yazıcı.

Amazon, beklenen desteğe ulaşamaması nedeniyle teraziyi ve saati hayata geçirmedi. Ancak not tutanlara özel geliştirdiği yazıcı beklenen talebi karşıladı. Ürünü ilk etapta destekleyenlere göndereceğini ifade eden şirket, perakendelerde yer alıp almayacağı konusunda bilgi vermedi.
yazarFaruk Doğan

2000 yılında Hatay'da doğdu. Birçok teknoloji sitesinde çeviri ve freelance editör olarak çalıştı. Teknoloji editörlüğü kariyerini ShiftDelete.Net ailesinde sürdürüyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Abone ol
Bildir
guest
1 Yorum
Dahili geri bildirimler
Tüm yorumlar
Teknoloji Dostu
Teknoloji Dostu
28 gün önce

Kagit israfi

" Amazon yapay zeka destekli yazıcı geliştirdi konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Amazon yapay zeka destekli yazıcı geliştirdi ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Amazon yapay zeka destekli yazıcı geliştirdi ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

En yeni Videolar

  1. 1 Güneş enerjili powerbank kullanışlı mı? İnceledik! Güneş enerjili powerbank kullanışlı mı? İnceledik!
  2. 2 Ofis için ON AIR tabelası yaptık Ofis için ON AIR tabelası yaptık
  3. 3 iPhone 12, 3.000 TL'lik farka değer mi? iPhone 12, 3.000 TL'lik farka değer mi?
  4. 4 Yayıncıların işini kolaylaştıran ATEM Mini inceleme Yayıncıların işini kolaylaştıran ATEM Mini inceleme
  5. 5 WhatsApp'a onay vermeyen mesaj alamayacak! WhatsApp'a onay vermeyen mesaj alamayacak!
  6. 6 Hangi tablet modelini tercih etmeliyiz? Hangi tablet modelini tercih etmeliyiz?
  7. 7 Silinen dosyalarınızı bulun: Wondershare Recoverit Silinen dosyalarınızı bulun: Wondershare Recoverit
  8. 8 Fiyat farkına değer mi? Xiaomi Mi Band 5 vs Mi Band 6 Fiyat farkına değer mi? Xiaomi Mi Band 5 vs Mi Band 6
  9. 9 Amerika'da 5G hız testi yaptık! Yayıncılar için yeterli mi? Amerika'da 5G hız testi yaptık! Yayıncılar için yeterli mi?
  10. 10 SDN ofisinde kim ne mezunu? Ofis içi video! SDN ofisinde kim ne mezunu? Ofis içi video!