Okunma

Amazon yeni rüzgar çiftliğini duyurdu


04 Kasım 2016 Cuma 08:10
Amazon yeni rüzgar çiftliğini duyurdu

Amazon, Ohio’da Aralık 2017’den itibaren her yıl 530 bin mega watt saat elektrik üretmesi planlan yeni rüzgar çiftliği Amazon Wind Farm US Central 2‘yi duyurdu.

Amazon rüzgar enerjisi üzerinde yoğunlaşıyor

Bu proje AWS‘nin (Amazon Web Services) ABD’deki beşinci yenilenebilir enerji projesi, Ohio’daki ikinci rüzgar çiftliği olacak. Yeni rüzgar çiftliği, AWS veri merkezlerine güç sağlayan elektrik şebekesine enerji verecek.

16-11/04/amazon-yeni-ruzgar-ciftligini-duyurdu-2.jpg

Tamamlandığında yıllık toplam 2.2 milyon MWh enerji üretiyor olacak. Bu da yaklaşık 200 bin evin elektrik ihtiyacına karşılık geliyor.

Kasım 2014‘te AWS, dünyadaki bütün iç altyapılarında yüzde yüz yenilenebilir enerji kullanacağının uzun vadeli taahhüdünü paylaşmıştı. Son 18-24 ay içinde yapılan girişimler sonucunda AWS’nin 2016 için belirlediği yüzde 40‘lık yenilenebilir enerji kullanım hedefini aşmasını sağlandı.

Amazon, 2017 sonuna kadar yüzde 50 oranında yenilenebilir enerji kullanmayı hedefliyor.
yazarEmin Çıtak

Tamriel'in bağrından kopup gelen Emin, sıkı bir TES ve Dark Souls hayranıdır, tam bir oyun delisidir. Çok uzun zamandır oyun oynuyor, tam çözüm çekip, inceleme yazıyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

2 yorum - “Amazon yeni rüzgar çiftliğini duyurdu”

  1. SDN Okuru dedi ki:

    Sen git sunucu yap satış yap ne işin var rüzgar gülüyle? İşin bu değil senin amazon.

  2. SDN Okuru dedi ki:

    muğlaya giderken çok sayıda rüzgar tarlası gördüm. gurur duydum. daha çok rüzgar gülü isteriz.

" Amazon yeni rüzgar çiftliğini duyurdu konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Amazon yeni rüzgar çiftliğini duyurdu ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Amazon yeni rüzgar çiftliğini duyurdu ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "