Amazon’un yeni stüdyosunda Rainbow Six desteği


23 Mart 2021 Salı 20:36
ABONE OL
Amazon’un yeni stüdyosunda Rainbow Six desteği

Amazon Games, Kanada Montreal’de yeni bir oyun stüdyosu açmaya hazırlanıyor. Firmanın yeni açacağı stüdyo, popüler oyunlardan Tom Clacy’s Rainbow Six Siege geliştiricileri tarafından yönetilecek.

Amazon Games çok oyunculu projesinde başarısızlık istemiyor

Son yıllardaki popüler oyun çıkarma mücadelesi içerisinde olan Amazon, yeni açacağı bir stüdyo ile oyun geliştirmeye olan bağlılığını ortaya koyuyor. Geçtiğimiz gün yaptığı açıklamada firma, yeni bir çevrimiçi çok oyunculu projesine odaklanmak ve AAA oyunları yaratmak için Montreal merkezli bir stüdyo açacağını kamuoyuyla paylaştı. Açılan yeni stüdyo, Ubisoft’un Tom Clancy’s Rainbow Six Siege’i üzerinde çalışan deneyimli ekip tarafından yönetilecek.

amazon-yeni-studyosunda-rainbow-sixten-faydalanacak

Amazın Games’in Montreal’de açmış olduğu stüdyo, Seeatle, San Diego ve Orange County’de bulunan stüdyolarla şirketin dördüncü stüdyosu oluyor. Ubisoft’tan transfer edilen kişilerden olan ve yeni stüdyonun yaratıcı direktörü görevine getirilen Xavier Marquis yaptığı açıklamada, “Siege ile 8 yıllık bir deneyime sahibiz. Şimdi boş bir sayfa açmak ve çok oyunculu alanda tamamen benzersiz bir deneyim yaratmak özgürlüğüyle çalışmak için heyecan duyuyoruz” ifadelerini kullandı.

Amazon, orijinal oyunlara ve şirket içi stüdyolara yatırım yapmasına ve oyun geliştirme alanında kendine isim yapmak için mücadele etse de, istediği başarıyı elde edemedi. Firma geçtiğimiz yıl oynaması ücretsiz olan FPS oyunu Crucible’ı geri çekmiş, ardından da iptal etmişti. Amazon’un karşılaştığı diğer zorluklar arasında The Grand Tour’un video oyun uyarlamasının kötü inceleme puanları almasının ardından piyasadan çekilmesi ve bir başka büyük orijinal oyun projesi New World’ün bu yılın ilerleyen zamanlarına ertelenmesi yer alıyor.

Ancak elde edilen tüm bu başarısızlıklar ve fiyaskolar, Amazon’un CEO’su Andy Jassy’yi amaçlarından caydırmış görünmüyor. Jassy, çalışanlarına geçtiğimiz ay yolladığı bir e-postada oyun geliştirme departmanının ortada kalsalar bile başarı elde edeceğine yürekten inandığını söylemişti.

2012’nin Ağustos ayında kurulan Amazon Games Studios, çevrimiçi perakende şirketi Amazon’un video oyunlarının geliştirilmesine odaklanması sonucunda ortaya çıktı. İlk başlarda Facebook için oyunlar üreten stüdyo, zaman içinde birçok farklı stüdyodan çalışanı bünyesine katarak AAA oyunlara yöneldi.
yazarErman Ciğerim

1995 yılında doğdu. Gazetecilik bölümü mezunu. Çok sevdiği teknoloji editörlüğü kariyerini ShiftDelete.Net'te devam ettiriyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Abone ol
Bildir
guest
0 Yorum
Dahili geri bildirimler
Tüm yorumlar

" Amazon’un yeni stüdyosunda Rainbow Six desteği konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Amazon’un yeni stüdyosunda Rainbow Six desteği ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Amazon’un yeni stüdyosunda Rainbow Six desteği ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

En yeni Videolar

  1. 1 Ali Babacan ile gençleri ve teknolojiyi konuştuk Ali Babacan ile gençleri ve teknolojiyi konuştuk
  2. 2 HES kodu göstermeye son: HES kodumuzu bastık! HES kodu göstermeye son: HES kodumuzu bastık!
  3. 3 Uygun fiyatlı kulaklık Philips TAH4205 inceleme! Uygun fiyatlı kulaklık Philips TAH4205 inceleme!
  4. 4 Lydsto R1 Akıllı Robot Süpürge inceleme! Lydsto R1 Akıllı Robot Süpürge inceleme!
  5. 5 Huawei MateBook X Pro 2021 kutu açılışı Huawei MateBook X Pro 2021 kutu açılışı
  6. 6 Videolara yaptığınız kötü yorumlarınızı okuyorum Videolara yaptığınız kötü yorumlarınızı okuyorum
  7. 7 Uygun fiyatlı Xiaomi Mi 11 Lite kutu açılışı Uygun fiyatlı Xiaomi Mi 11 Lite kutu açılışı
  8. 8 Homend Alex Akıllı Robot Süpürge inceleme! Homend Alex Akıllı Robot Süpürge inceleme!
  9. 9 Enfal Diner'in telefonuna baktık! Sürpriz hediyeli Enfal Diner'in telefonuna baktık! Sürpriz hediyeli
  10. 10 9 yıllık Samsung Corby inceleme! 9 yıllık Samsung Corby inceleme!