Amazon’dan gizemli tohum alışverişlerine yasaklama


07 Eylül 2020 Pazartesi 08:00
Amazon’dan gizemli tohum alışverişlerine yasaklama

Amazon yakın zamanda gerçekleştirilen şüphe barındıran bazı satın alma işlemleri sonucunda kararı verdi: Yeni dönemde özellikle ABD dışına bitki ve tohum ürünleri sevkiyatı duracak. Tohum alışverişi için daha geniş bir düzenleme bekleniyor.

Amazon’dan tohum alışverişinde düzenleme

Dünyanın en büyük şirketlerin Seattle merkezli elektronik ticaret platformu Amazon, dönem dönem bazı illegal süreçlerle yüzleşmek zorunda kalıyor. Şirketin bu gibi illegal ya da suistimale açık durumlarda hızlı ve yerinde kararlar aldığını da ekleyebiliriz. Yakın zamanda Reuters’dan gelen haberlere göre dünya devi e-ticaret sitesinde, beklenmedik tohum sevkiyatlarının gerçekleştirildiği anlaşıldı ve Amazon en iyi çözümün tohum sevkiyatlarının büsbütün durdurulması olduğuna karar verdi.

Wall Street Journal, Amazon’un bu uygulamasını satıcılara gönderilen bir düzenleme e-postası ile doğruladı. E-postada, ülkeler arasın tohum sevkiyatlarının resmen durdurulduğu paylaşıldı. COVID-19 salgın döneminde özellikle Çin ile bu denli fazla sevkiyatın gerçekleşmesi alternatif söylentileri de beraberinde getirdi. Zira geneli ucuz alışverişlerden oluşan bu sevkiyat akışının, salgına doğrudan hizmet etmiş olması da komplolar arasındaki yerini almış durumda.

Düzenlemenin ardından işine devam edemeyen satıcılar alternatif e-ticaret platformlarına yönelebilirler ancak Amazon regülasyonlar ve olası cezalara karşı bu düzenlemeyi önceden hazırlamanın en doğrusu olduğunu düşünüyor.
yazarFerit Celik

Ferit, henüz MIS öğrencisi ziyadesiyle editör. Elimden her iş gelir kalıbının sonuna specialist eklemiş bir meraklı olan Ferit, eski Apple teknisyeni ve IBM stajyeri.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" Amazon’dan gizemli tohum alışverişlerine yasaklama konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Amazon’dan gizemli tohum alışverişlerine yasaklama ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Amazon’dan gizemli tohum alışverişlerine yasaklama ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

En yeni Videolar

  1. 1 Dyson V11 kablosuz süpürge incelemesi! Dyson V11 kablosuz süpürge incelemesi!
  2. 2 En iyi Chrome eklentilerini sıraladık! En iyi Chrome eklentilerini sıraladık!
  3. 3 Gençlerle füze gönderdik! Gençlerle füze gönderdik!
  4. 4 Twitter'da dolandırıcı reklamlarına tıkladık! Twitter'da dolandırıcı reklamlarına tıkladık!
  5. 5 3.700 TL ile telefon, kulaklık ve akıllı saat aldık! 3.700 TL ile telefon, kulaklık ve akıllı saat aldık!
  6. 6 Yazılımcılara sorulan zor sorular Yazılımcılara sorulan zor sorular
  7. 7 Uygun fiyatlı Game Garaj Shark 5A inceleme! Uygun fiyatlı Game Garaj Shark 5A inceleme!
  8. 8 Uygun fiyatlı Logitech G102 Lightsync inceleme! Uygun fiyatlı Logitech G102 Lightsync inceleme!
  9. 9 Galaxy S20 FE kutusundan çıkıyor! Galaxy S20 FE kutusundan çıkıyor!
  10. 10 Windows'tan Mac'e geçenlere hayat kurtaran ipuçları! Windows'tan Mac'e geçenlere hayat kurtaran ipuçları!