Okunma

Amazon’dan Yarım Milyar Dolarlık Hamle


07 Kasım 2010 Pazar 17:00
Amazon’dan Yarım Milyar Dolarlık Hamle

Sanal evrenin en popüler alışveriş sitelerinden Amazon.com, e-ticaret siteleri Diapers.com ve Soap.com’un sahibi Quidsi firmasını satın alacağını açıkladı. Amazon sahiplerinin, bu alışveriş karşılığında 540 milyon dolarlık ücreti gözden çıkardığı ifade edildi.

 

Quidsi’nin kurucuları Marc Lore ve Vinnie Bharara, Amazon.com’un bu inanılmaz teklifini kabul ettiklerini (aksini beklemek şaşırtıcı olurdu) duyurdu. E-ticaret sitelerinden Diapers.com 2005 yılında kurulurken, Soap.com 2003 yılında hayat bulmuştu. Quidsi’ye daha önce de Wal-Mart talip olmuş fakat anlaşma sağlanamamıştı.

:: Amazon.com’un, 540 milyon dolarlık hamlesi hakkında ne düşünüyorsunuz? 

 
yazarBarış Terun

Geçmişte pek çok bilişim ve otomobil dergisinde çalışan Barış, Psikoloji Yüksek Lisansı'nı bitirdikten sonra tüm mesaisini, büyük bir zevkle ShiftDelete.Net'e ayırıyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" Amazon’dan Yarım Milyar Dolarlık Hamle konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Amazon’dan Yarım Milyar Dolarlık Hamle ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Amazon’dan Yarım Milyar Dolarlık Hamle ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "