Amazon'un En Çok Satılan Kitabı Değişti


Amazon’un En Çok Satılan Kitabı Değişti

Sanal dünyada online alışveriş adına hizmet veren yüzlerce isim mevcut. Fakat bunlardan sadece birkaçı tam anlamıyla kendilerini kabul ettirerek kullanıcılar tarafından benimsenmiş durumda.

Konuya ilişkin en büyük isimlerin başında ise Amazon geliyor. Dünyanın birçok bölgesinde alanının sözü geçer servislerinden olan platform, geniş ürün seçenekleri ile dikkat çekiyor. Elindeki üye ağını farklı sektörlerde de kullanmak isteyen Amazon hatırlayacağınız gibi son olarak ilk Facebook oyununu çıkartmıştı.

Sosyal ağın oyun kategorisini domine eden Zynga’nın gerilediği bir dönemde yaptığı bu hamleyle eğlence sektörüne giriş yapan servis, diğer taraftan akıllı telefon çıkaracağı söylentileri ile anılıyor.

Ayrıca ürettiği tablet serisi Kindle Fire’ı devam ettirmek için çalışmalarını sürdüren yetkililer, kısa süre önce satış rakamlarıyla ilgili önemli bir gelişmeyi teknoloji basınıyla paylaştı. Yapılan açıklamaya göre kitap konusunda pastanın önemli bir dilimini elinde bulunduran firma, en çok satan kitaplar listesinde liderin değiştiğini bildirdi.

Buna göre Amazon’un 1 numarasında artık “The Hunger Games – Açlık Oyunları” yer alıyor. 4 yıllık geçmişe 3 adet kitap sığdıran seri, böylelikle ilk yayını 1997’de yapılan ve 7 kitaptan oluşan Harry Potter‘ı tahtından etmiş oldu.

Özellikle kısa zaman önce beyaz perdeye uyarlanan ve ikinci filminin 2013 yılında çıkacağı duyurulan Açlık Oyunları’nın satışları bu vesileyle bir nebze olsun artış gösterdi. 15 yıllık geçmişe sahip Harry Potter’ı geride bırakan kitap, diğer taraftan elektronik okumanın artmasından dolayı da büyük ilgi görüyor. 

Kişilerin e-kitaplara giderek ısındığını bildiren Amazon yayın müdürü Sara Nelson, gelecek dönemde sektöre dair önemli gelişmelerin meydana gelmesinin beklendiğini söylüyor. Bakalım önümüzdeki süreç online kitap satışlarında nasıl bir dalgalanmaya sebep olacak.

:: The Hunger Games’i okudunuz mu? Serinin sinema filmi hoşunuza gitti mi?

{AUTHOR}
{ARTICLE_LINK} 

 • yazarCihan PEHLİVAN

  'Teknoloji tutkusu dinmek bilmeyen öğrenci' olarak tanınan yazarımız, sosyal medya ve internet gündemini adeta bir gölge gibi takip ediyor. Ek olarak çeşitli yazılım ve servis incelemeleriyle SDN okurlarına faydalı ipuçları veriyor.
  Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

  “Amazon’un En Çok Satılan Kitabı Değişti” üzerine 8 yorum

  1. SDN Okuru dedi ki:

   kitabın film uyarlanmasını çok başarılı bulmadım.Kitap daha geniş bir hayal gücü sunuyordu.

  2. SDN Okuru dedi ki:

   Harry potter efsane ya gonullerin 1.si 🙂

  3. SDN Okuru dedi ki:

   Kitabı okudum.

  4. PylsWeb dedi ki:

   Açlık Oyunları’nın kitabı daha güzeldi.

  5. SDN Okuru dedi ki:

   Hersey o rezil filmden iyi olacagi icin kitabi daha guzel diyenleri anlayabiliyorum.

  6. SDN Okuru dedi ki:

   Harry Potter bana göre hala 1.

  7. SDN Okuru dedi ki:

   hayranları kusura bakmasın ama twilight serisinden bile daha berbat bir seri. nerde o eski seriler diyor insan.

  8. SDN Okuru dedi ki:

   1.liği hak etmemiş. Asıl hak eden Game of Thrones’du 😉

  Yorum yazın