Okunma

AMD 890X Görücüye Çıktı


01 Mart 2010 Pazartesi 09:30
AMD 890X Görücüye Çıktı

A9DA-S AM3 soket yapısındaki Phenom II ve Athlon serisi en son işlemcileri destekliyor ve EK olarak çift kanal DDR3 16GB a kadar hafıza desteği, 128MB’ı anakart üzerinde ATI Radeon HD4290 Grafik özelliği, Hybrid Crossfire ve daha birçok kullanıcı dostu özelliğe de beraberinde sunuyor.

A9DA-S HD multimedya donanım özelliklerinin yanısıra üstün teknolojik bağlantı özellikleri ile de donatılmış durumda. Anakart üzerinde DVI, HDMI, SPDIF out gibi bağlantılar eksik edilmemiş ve PCIe 2.0 X16 Grafik Arabirim ile ATI Hibrid Grafik teknolojilerine olanak sağlanmış (Foxconn, H55 Anakartlarını Tanıttı).

Kullanıcılar anakart üzerine entegre olan ATI Radeon HD4200 grafik çekirdeği ile satın alacakları ayrı bir ekran kartını birleştirerek ATI Hibrid Grafik teknolojisi üzerinden daha performanslı ve özellikli olarak da kullanabiliyorlar.

 


A9DA-S, 3DMark06 testlerinde 2200’ün üzerinde bir skora ulaşıyor.

 

Anakart üzerinde 6 sı arka panel üzerinde 14 adete kadar genişletilebilen USB 2.0 arabirim ve 2 adet 1394A bağlantı noktası da bulunuyor.

Tüm bunların yanında son günlerde adı çok geçen ve SATA 2.0 a göre 2 kat hızlı erişim imkanı veren son teknoloji SATA 3.0 bağlantı da bulunuyor. Anakart üzerinde RAID 0,1,0+1 ve 5 modlarına destek verilirken, RAID 0 modu ile SATA arabirim üzerinden 4 kat daha hızlı veri transfer hızına da ulaşılabiliniyor (Apple Tablet PC’yi Üretecek Firma Belirlendi).

:: ATI Hibrid grafik teknolojisi hakkında ne düşünüyorsunuz? Bu teknolojiyi kullanmak mantıklı mı?
yazarSDN Yazarı

Akıllı telefon, tablet, taşınabilir bilgisayar, mobil uygulamalar, donanım incelemeleri ve haberleri; kısaca Türkiye'nin en iyi teknoloji sitesi!
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" AMD 890X Görücüye Çıktı konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere AMD 890X Görücüye Çıktı ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda AMD 890X Görücüye Çıktı ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "