Okunma

AMD, Adobe Uygulamalarını Hızlandırıyor


23 Haziran 2014 Pazartesi 07:59
AMD, Adobe Uygulamalarını Hızlandırıyor

AMD yaptığı bir açıklamada, APU ve GPU’larının Adobe Creative Cloud üyelerine özel yeni yaratıcı çalışma özelliklerinde performansı hızlandırdığını duyurdu. Adobe Photoshop CC‘ye yeni eklenen özellikler, AMD’nin hızlandırma teknolojisinden yararlanarak çok önemli yaratıcılık ve üretkenlik araçlarını devreye sokuyor.

Bunların arasında yeni nesil Blur Gallery için hareketli bulanıklık efektleri, kullanıcıların bir görüntünün odağı doğru noktalarını hızlıca seçmesini sağlayan odak seçme özelliği ve resim ölçeği büyütülürken ayrıntıları koruyan geliştirilmiş görüntü örnekleme seçeneği yer alıyor.

Bugün ayrıca Adobe Creative Cloud video uygulamaları için ilk duyurusu Nisan ayında NAB 2014‘te yapılan çeşitli yaratıcılık ve iş akışı iyileştirmeleri de kullanıma açıldı. Bunlar arasında RED kameraların R3D medya dosyaları için yüksek performanslı “debayering,” CinemaDNG formatları için daha geniş destek, yeni maskeleme özellikleri ve yeni, zaman kazandıran master clip özelliği bulunuyor.

AMD Uygulama Hızlandırma, sistemlerinde AMD FirePro Profesyonel Ekran Kartı, AMD Radeon Ekran Kartı ve AMD A Serisi APU bulunan kullanıcılara, açık standartlara bağlı OpenCL API üzerinden Adobe Photoshop CC performans artışı ve üstün deneyimler sağlıyor. Bu hızlandırma aynı zamanda Adobe Premiere Pro CC, Adobe SpeedGrade CC, Adobe Media Encoder CC ve Adobe Prelude CC gibi Adobe Creative Cloud video uygulamalarını da kapsıyor.

:: Adobe Creative Cloud uygulamalarını kullanıyor musunuz?
Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

2 yorum - “AMD, Adobe Uygulamalarını Hızlandırıyor”

  1. SDN Okuru dedi ki:

    After effect en önemli program bu destek açısından ancak yer verilmemiş.

  2. SDN Okuru dedi ki:

    after effects? 🙁

" AMD, Adobe Uygulamalarını Hızlandırıyor konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere AMD, Adobe Uygulamalarını Hızlandırıyor ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda AMD, Adobe Uygulamalarını Hızlandırıyor ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "