Okunma

AMD’de Büyük Şok


11 Ocak 2011 Salı 10:25
AMD’de Büyük Şok

Teknoloji dünyası, AMD CEO’su Dirk Meyer‘in görevinden ayrıldığı haberiyle çalkalandı. Dirk Meyer’in kendi isteğiyle mi ayrıldığı, yoksa yönetim kurulu tarafından mı işine son verildiği konusunda bir bilgi verilmedi.

Ayrıca ayrılık sebebi hakkında da detaylı bir açıklama yapılmazken, yayınlanan basın bildirisinde AMD’nin değerini artırabilmesi için hızlı bir şekilde büyümesi ve pazarda lider konuma gelmesi gerektiği, bu dönemde yönetimde yapılan bu değişikliğin bu hedeflere ulaşmayı hızlandıracağı ifadelerine yer verildi.

Dirk Meyer’in yerine kimin geçeceği henüz belli değil

Yanlış Strateji mi?

Meyer’in görevinden ayrılmasının sebepleri arasında giderek büyüyen tablet pazarı için etkili bir strateji oluşturamaması gösteriliyor. (AMD Tabletlere Hamle Yaptı)

1995 yılında AMD’de çalışmaya başlayan Dirk Meyer Temmuz 2008’de CEO koltuğuna oturmuştu. Beklenmedik şekilde görevinden ayrılan Meyer’in yerine geçici olarak şirketin başkan yardımcısı Thomas Seifert geçti.

AMD’nin yeni bir CEO bulmak için bir komite kurduğu da gelen bilgiler arasında.

:: Dirk Meyer’in ayrılmasının ardındaki sebep sizce ne?
Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" AMD’de Büyük Şok konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere AMD’de Büyük Şok ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda AMD’de Büyük Şok ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "