Okunma

AMD’den Açık Kaynaklı Yönetim


01 Mayıs 2008 Perşembe 21:00
AMD’den Açık Kaynaklı Yönetim
DMTF DASH olarak anılan standart sayesinde, farklı platformlarda uzaktan sistem yönetimi konusuna önemli bir adım atan AMD, açık kaynak ve açık platform anlayışını sürdürüyor. Her ne kadar, bu eldeki ürünlere değer katıyor ve büyük çaplı kurumsal çalışmalarda rahatlık sağlıyorsa da, firmanın kendisine özel çözümleri pazarlamayarak bir miktar kârdan zarar ettiğini düşünebiliriz. AMD, geliştiricilere bahsettiğimiz standartta ürün geliştirebilecekleri geliştirme araçlarını sunmaya başladı.

Tam Olarak Ne Anlama Geliyor?

Kurumsal çözümlerin kalbi, yakında olmayan sistemleri yakındaymış gibi denetim altımda tutmak ve onlara uzaktan müdahale edebilme yeteneğindedir. Dolayısıyla, kurumsal anlamda iş yapan firmalar, şirketlerin bu taleplerine de donanımsal olarak cevap verelmeli, aynı zamanda bu yetenekleri yazılımla da desteklemelidirler.

Belirli bir standart (örneğin DMTF DASH) üzerine kurulan sistemler, farklı türden sistemleri barındıran ortamlarda daha rahat kullanılabiliyorlar; sistemler (donanım ve yazılım, işletim sistemi anlamında) aynı olmasa bile beraberce çalışabiliyorlar.

Bilgi için: AMD
Yazan: Berkin Bozdoğan
SDN – http://shiftdelete.net
yazarVolkan Bilgin

14 yıldır profosyonel olarak bilişim sektöründe çalışan Volkan tam bir teknoloji meraklısı, sinema tutkunu, oyun bağımlısı. Bir çok teknolojinin çıkışına şahitlik eden Volkan ayrıca müzik, resim ve heykelle de uğraşıyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" AMD’den Açık Kaynaklı Yönetim konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere AMD’den Açık Kaynaklı Yönetim ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda AMD’den Açık Kaynaklı Yönetim ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "