Okunma

AMD’den Şangay Gösterisi


04 Mart 2008 Salı 22:00
AMD’den Şangay Gösterisi
Her ne kadar işlemci teknolojisindeki nanometre hesabı, önde olanın kullandığı ama son kullanıcıya yansıma açısından her zaman aynı oranda işlevsellik içermese de, üretim maliyetleri açısından önemli bir olgu. AMD de 45 nanometre üretim teknolojisine geçişi CeBIT‘te gösterdi. Daha önceden duyurulan işlemciler sunucu tarafında Shangai, masaüstü tarafında ise Deneb kod adıyla anılıyor. Bu işlemciler doğal dört çekirdekli olacak. Dolayısıyla şu anki Barcelona çekirdeğinin devamı olarak düşünebilirsiniz. Ürünler 2008’in içinde gelecek; ama yılın sonuna doğru geleceğini söyleyebiliriz.

Tabii çekirdek adlandırmalarında kullanılan şehir isimleri konusunda hâlâ bir İstanbul görememiş olmamız konusunda AMD‘ye teessüflerimizi iletmek isteriz.

SDN – http://shiftdelete.net
yazarVolkan Bilgin

14 yıldır profosyonel olarak bilişim sektöründe çalışan Volkan tam bir teknoloji meraklısı, sinema tutkunu, oyun bağımlısı. Bir çok teknolojinin çıkışına şahitlik eden Volkan ayrıca müzik, resim ve heykelle de uğraşıyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

2 yorum - “AMD’den Şangay Gösterisi”

  1. SDN Okuru dedi ki:

    7 çekirdekli olusa İstanbul olsun

  2. SDN Okuru dedi ki:

    İstanbul’dan vazgeçtik dua edelim de Constantinopolis koymasınlar.

" AMD’den Şangay Gösterisi konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere AMD’den Şangay Gösterisi ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda AMD’den Şangay Gösterisi ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "