Okunma

AMD’den Üç Yeni Phenom X3


23 Nisan 2008 Çarşamba 21:00
AMD’den Üç Yeni Phenom X3
AMD‘nin son çeyrekteki ekonomik gidişi pek şenlikli değil. Fakat yeni çıkardığı ürünler, piyasanın işlemci ücreti ortalamasına yaklaştıkça sanırız AMD tarafında da yüzler gülüyordur. Yeni üç çekirdekli Phenom işlemciler AMD‘nin en son B3 üretim adımına sahip ve arada bir bahsi geçen küçük üretim hatası, silikon seviyesinde giderilmiş. Ürün fiyatları ise, en azından yurtdışı fiyatları dikkate alındığında, oldukça rekabetçi.

Yeni Phenom Fiyatları

:: Phenom X3 8450 – 2,1 GHz – 145 dolar
:: Phenom X3 8650 – 2,3 GHz – 165 dolar
:: Phenom X3 8750 – 2,4 GHz – 195 dolar

Burada bahsi geçen Phenom X3 işlemcilerin her biri 65 nanometre üretim sürecinden çıkmış durumda. Her bir işlemci, çekirdek başına 512 KB ikinci seviye önbellek (toplamda 1,5 MB) ve 2 MB paylaşımlı üçüncü seviye önbellek kullanıyor.

Bilgi için: AMD
Yazan: Berkin Bozdoğan
SDN – http://shiftdelete.net
yazarVolkan Bilgin

14 yıldır profosyonel olarak bilişim sektöründe çalışan Volkan tam bir teknoloji meraklısı, sinema tutkunu, oyun bağımlısı. Bir çok teknolojinin çıkışına şahitlik eden Volkan ayrıca müzik, resim ve heykelle de uğraşıyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" AMD’den Üç Yeni Phenom X3 konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere AMD’den Üç Yeni Phenom X3 ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda AMD’den Üç Yeni Phenom X3 ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "