Okunma

AMD Dizüstü İçin İkinci Nesli Tanıttı


04 Ocak 2011 Salı 12:17
AMD Dizüstü İçin İkinci Nesli Tanıttı

AMD dizüstü bilgisayarlar için tasarladığı Radeon HD 6000M serisi grafik işlemcileri resmen duyurdu. (AMD’nin En İyi Ekran Kartı Testte)

DirectX 11 destekli ikinci nesil mobil grafik işlemciler yedi farklı model serisinden oluşuyor. Daha önce ortaya HD 6500M ve HD 6300M modellerine üst, orta ve giriş seviyesindeki HD 6900M, HD 6800M, HD 6700M, HD 6600M ve HD 6400M modelleri katılıyor.

Ürün serileri dört farklı segmente hitap ediyor

HD3D ve EyeSpeed

AMD’nin yeni mobil GPU serisinin öne çıkan özellikleri arasında HD3D ve EyeSpeed adlı özellikler bulunuyor.

HD3D teknolojisi tahmin edebileceğiniz gibi 3D görüntülere destek sağlıyor. EyeSpeed ise AMD’nin video aktarımı, oyun performansı ve buna benzer GPU’yu zorlayacak işlemlerde kullanılacak teknolojilerin tamamına verilen bir ad.

AMD, yeni serisi ile HD 5000 serisinde yakalamaya başladığı yükselişi devam ettirmek istiyor.

:: AMD grafik yongalı dizüstü bilgisayarları tercih ediyor musunuz?
Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" AMD Dizüstü İçin İkinci Nesli Tanıttı konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere AMD Dizüstü İçin İkinci Nesli Tanıttı ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda AMD Dizüstü İçin İkinci Nesli Tanıttı ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "