Okunma

AMD’nin 45 Nanometreleri Bu Yaza


17 Nisan 2008 Perşembe 21:00
AMD’nin 45 Nanometreleri Bu Yaza
Son zamanlarda işçi çıkartma ve farklı açılımlara yönelme gibi planlar içinde olan AMD zararı kâra çevirebilmek için elinden geleni yapıyor gibi görünüyor. En son adım olarak da yeni işlemciler için 45 nanometre üretim sürecine geçebilmek konusunda adımlar atan AMD, bu yaz en az bir üretim bandını 45 nanometreye geçiriyor. Tabii ki, bir işlemcinin fotolitografiden geçip paketlenerek kullanıcıya ulaştırılması arasında geçen sürenin birkaç ay olduğunu düşünürsek, 45 nanometrelik Deneb kod adlı  masaüstü işlemcileri görmemiz 2008’in son çeyreğini bulacaktır.

Yazan: Berkin Bozdoğan
SDN – http://shiftdelete.net
yazarVolkan Bilgin

14 yıldır profosyonel olarak bilişim sektöründe çalışan Volkan tam bir teknoloji meraklısı, sinema tutkunu, oyun bağımlısı. Bir çok teknolojinin çıkışına şahitlik eden Volkan ayrıca müzik, resim ve heykelle de uğraşıyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" AMD’nin 45 Nanometreleri Bu Yaza konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere AMD’nin 45 Nanometreleri Bu Yaza ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda AMD’nin 45 Nanometreleri Bu Yaza ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "