Okunma

Laptoplar için AMD Ryzen Pro işlemciler tanıtıldı!


09 Nisan 2019 Salı 12:45
Laptoplar için AMD Ryzen Pro işlemciler tanıtıldı!

Intel’in 9. nesil işlemcilerini dizüstü bilgisayarlar ile buluşturması merakla beklenirken, AMD dizüstü bilgisayarlar için ikinci nesil Ryzen işlemcilerini duyurdu. Yeni Ryzen Pro serisi işlemciler ile yüksek performansa odaklanılıyor.

VEGA grafik mimarisinden güç alan Ryzen 3 Pro 3300U, Ryzen 5 Pro 3500U ve Ryzen 7 Pro 3700U işlemciler yüksek performans ihtiyacını taşınabilirliğe odaklanılan dizüstü bilgisayarlarda karşılamayı hedefliyor.

AMD Ryzen Pro işlemciler laptoplara geliyor!

2.1 GHz hızında çalışan Ryzen 3’ün çalışma frekansı 3.5 GHz’e kadar çıkabilirken, 6 çekirdekli bir Vega GPU’ya ev sahipliği yapıyor. Ryzen 5 ise 3.7 GHz’e kadar ulaşabilirken, 8 çekirdekli bir GPU’ya ev sahipliği yapıyor.

Ryzen APU

Ryzen 7 ise 2.3 GHz hızında çalışırken, 4 GHz’e kadar çıkabiliyor. 10 çekirdekli bir GPU’ya ev sahipliği yapıyor. Ryzen 7 Pro’nun video düzenleme ve günlük ofis işlerinde Core i7’ye kıyasla yüzde 14 daha performanslı olduğu iddia ediliyor.

Tabi, bunu Ryzen Pro serisi işlemcilerin kullanıldığı dizüstü bilgisayarlar satışa sunulduğunda göreceğiz. İkinci çeyreğin sonlarına doğru HP ve Lenovo’nun bu işlemcilere ev sahipliği yapan bilgisayarlarını tanıtacağı belirtiliyor.
yazarMehmet Ali Ertunç

2015 yılı Ekim ayında SDN ailesine dahil olan Mehmet Ali, İskenderun Teknik Üniversitesi'nde eğitim hayatına devam ediyor. Havacılık tutkusu her geçen gün artarken, silahlara ve otomobillere büyük ilgi duyuyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" Laptoplar için AMD Ryzen Pro işlemciler tanıtıldı! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Laptoplar için AMD Ryzen Pro işlemciler tanıtıldı! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Laptoplar için AMD Ryzen Pro işlemciler tanıtıldı! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "