Okunma

AMD’den Sert Önlemler


18 Ocak 2009 Pazar 10:25
AMD’den Sert Önlemler

Küresel ekonomik krizin etkilerini, sürekli üretim yapmaya odaklaşan ama taleplerin düşmesiyle birlikte sorunlar yaşayan teknoloji tedarikçileri çok kötü şekilde hissediyor. Bu konuda firmaların aldığı sert önlemler ise çalışanlarını genellikle mağdur ediyor. AMD’nin aldığı önlemler arasında ise tüm kadrodan ücret kesintisi yapılması ve bir miktar çalışanın da işten çıkartılması mevcut. Hector Ruiz ve Dirk Meyer gibi üst seviye yöneticilerin gelirleri %20 azalırken, iş gücünden 1100 kişiye daha veda edilecek.

:: Büyük bilişim firmaları krizden çıkabilecek mi?

Bilgi için: AMD
yazarBerkin Bozdoğan

Hayatını kamera karşısında değişik hareketler yaparak ve oyun sunucularında balistik incelemelerle bulunarak geçiren Berkin SDN ekibinin başına yeni çoraplar örmek için geri döndü.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" AMD’den Sert Önlemler konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere AMD’den Sert Önlemler ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda AMD’den Sert Önlemler ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "