Okunma

AMD’den Linux İçin Sürücü


01 Aralık 2010 Çarşamba 08:52
AMD’den Linux İçin Sürücü

AMD, yakın bir zaman içerisinde piyasaya süreceği Ontario kod adlı işlemcisi için açık kaynak kodlu Linux sürücüsü yayınladı. (AMD’nin Liderlik Planları)

GPU ile CPU’yu aynı yonga üzerinde birleştiren Fusion projesinin ilk ürünü olacak olan Ontario, özellikle taşınabilir cihazlar için tasarlandı.

 

Ontario işlemcisi taşınabilir cihazlar için tasarlandı

Çok Az Güç Harcıyor

Sadece 9 Watt güç tüketen ve bünyesinde grafik işlemci barındıran Ontario, medya PC’ler ve nettop’lar için de uygun bir yapıya sahip.

AMD, yayınladığı yeni sürücü ile Linux kullanıcılarının da desteğini almak istediğini ortaya koydu. Yeni sürücü, sürüm 2.6.38 ile başlayan yeni Linux dağıtımlarında kullanılacak.

:: AMD’nin Linux sürücülerinden bugüne kadar memnun kalmış mıydınız?
Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" AMD’den Linux İçin Sürücü konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere AMD’den Linux İçin Sürücü ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda AMD’den Linux İçin Sürücü ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "