Okunma

AMD’nin Altı Çekirdeklisi Belli Oldu


23 Eylül 2009 Çarşamba 08:33
AMD’nin Altı Çekirdeklisi Belli Oldu

Intel şu günlerde SanFransisco’da düzenlediği IDF 2009′da tanıttığı teknolojilerle tüm dünyanın ilgisini üzerine toplamışken AMD de yeni duyurular yaparak IDF üzerinde toplanan ilgiyi dağıtmaya çabalıyor. Geçtiğimiz günlerde haberini yaptığımız masaüstü altı çekirdekli işlemciler hakkında AMD’den bir açıklama geldi.

AMD’den yapılan resmi açıklamada şirketin 2010 yılında çıkaracağı altı çekirdekli işlemcinin bazı detayları belirtildi. Thuban kod adlı bu yeni işlemcinin 2010’un üçüncü çeyreğinde piyasaya sürülmesi planlanıyor. 45 nm mimarisine ve AM3 sokete sahip olacak olan işlemcide tümleşik DDR3 bellek kontrolcüsü ve 6 MB L3 ön bellek yer alacak.

:: Altı çekirdekli işlemciler arasında yaşanacak yarışta hangi şirketi daha şanslı görüyorsunuz?
Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" AMD’nin Altı Çekirdeklisi Belli Oldu konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere AMD’nin Altı Çekirdeklisi Belli Oldu ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda AMD’nin Altı Çekirdeklisi Belli Oldu ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "