Okunma

AMD’nin Yeni Kartları Ne Kadar İyi?


01 Eylül 2009 Salı 09:13
AMD’nin Yeni Kartları Ne Kadar İyi?

AMD’nin DirectX 11 destekli grafik işlemcilerini tanıtmasına sayılı günler kala bu ürünler hakkındaki söylentiler bitmek bilmiyor. Gelen son haber, yeni nesil kartların kalbini oluşturacak olan RV870 yongasının bir önceki nesile göre ne kadar fazla performans göstereceği hakkında.

AMD performans farkını açıklamak için resmi duyuruyu beklese de, sızdırılan bilgilere göre RV870 bir önceki nesildeki RV770 yongasına göre 1,6 kat daha fazla performans gösterecek. RV770, Radeon HD 4870 kartlarında bulunuyordu ve gösterdiği performans gerçekten iyiydi.

Bu 1,6 katlık artış tabii ki ancak en iyi şartlar altında gerçekleşebilir. Bazı durumlarda bunun daha altında performans artışı yaşanması muhtemel. Ancak yine de bu artışın seviyesinin iyi olduğunu söyleyebiliriz. Tabii ki daha kartlar elimize geçmeden kesin bir yorum yapmak mümkün değil.

:: Sizce yeni nesil kartlar ne kadar performans artışı sağlayacak?
Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" AMD’nin Yeni Kartları Ne Kadar İyi? konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere AMD’nin Yeni Kartları Ne Kadar İyi? ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda AMD’nin Yeni Kartları Ne Kadar İyi? ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "