Okunma

AMD’ye Piyango Çıktı!


15 Kasım 2007 Perşembe 22:00
AMD’ye Piyango Çıktı!
Abu Dhabi hükümetine ait olan stratejik yatırım şirketi Mubadala Development Co. tarafından satın alınan hisseler, özellikle son zamanlarda devamlı dile getirilen AMD‘nin nakit sorununa çözüm olacak gibi görünüyor. ATI‘yi 5.4 miyar dolar gibi oldukça yüksek bir rakama satın aldıktan sonra borçları iyice artan AMD, artık işin içinden çıkamayacağını fark etmiş olmalı ki hisselerini satarak biraz nakit akışı sağladı.

Finansal problemleri yüzünden Intel ile arasındaki rekabet konusunda da ciddi anlamda geri kalan AMD, eski günlerine geri dönmek için sıkı bir şekilde hazırlanıyor. Geciken ürünler ve hatalı üretimlerin de devamlı darbe vurduğu AMD nakit probleminin hallolmasının ardından çok daha hızlı bir şekilde rekabeti yine zirveye taşımayı planlıyor.

Bilgi için: Wall Street Journal
Yazan: Güren Gürsel
SDN – http://shiftdelete.net
yazarVolkan Bilgin

14 yıldır profosyonel olarak bilişim sektöründe çalışan Volkan tam bir teknoloji meraklısı, sinema tutkunu, oyun bağımlısı. Bir çok teknolojinin çıkışına şahitlik eden Volkan ayrıca müzik, resim ve heykelle de uğraşıyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

1 yorum - “AMD’ye Piyango Çıktı!”

  1. SDN Okuru dedi ki:

    ati yi alsınlar 5.4 milyar dolara
    tekel satılsın 1.5 milyar dolara
    yazık günah

" AMD’ye Piyango Çıktı! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere AMD’ye Piyango Çıktı! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda AMD’ye Piyango Çıktı! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "