Okunma

Amerika, Kaspersky’a karşı!


14 Nisan 2017 Pazar 20:00
Amerika, Kaspersky’a karşı!

Geçtiğimiz günlerde kamuya açık bir toplantıda üst düzey birçok Amerika Birleşik Devletleri yetkilisi, köklü güvenlik şirketi Kaspersky aleyhine açıklamalar yaptı.

CIA, Kaspersky’a karşı cephe aldı

CIA, FBI, NSA gibi üst düzey istihbarat ve güvenlik kurumlarının direktörleri tarafından ortak bir dille Kaspersky yazılımlarına güvenmediklerini ve kullanmadıklarını ifade etti.

Bu ilgin açıklamaya tepki gösteren kullanıcılar, açıklamanın ardında Rusya düşmanlığının yattığını düşünüyor. Kaspersky, 30 ülkede faaliyet gösteren köklü bir uluslararası şirket olmasına karşın kurucusu Eugene Kaspersky, tarafından Rusya‘nın başkenti Moskova‘da kuruldu.

Rusya istihbaratına veri sızdırdığı konusunda endişeleri olduğunu ifade eden Amerikalı yetkililer, bu endişeler nedeniyle kullanılmamaları gerektiğini savundu.

Bakalım bu açıklamaya Kaspersky cephesinden gelmesi beklenen cevap, Amerikalı yetkilileri ikna edebilecek mi?

:: Kaspersky hakkında ne düşünüyorsunuz?


yazarMustafa Kemal Can

Bilgisayar mühendisliği okuyan Mustafa Kemal, çağımızın vazgeçilmezi haline gelen siber güvenliğe ilgi duyuyor. Kariyerini de bu yönde belirlemek isteyen Mustafa’nın şimdiki durağı Shiftdelete.net.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

24 yorum - “Amerika, Kaspersky’a karşı!”

 1. SDN Okuru dedi ki:

  Diyene bakın,sanki kendi şirketleri çok gü***** snowdan bunları pisliklerini döktü ortaya

 2. SDN Okuru dedi ki:

  Bunları böyle gördükçe aklıma hep face in şifresini vermediği için sevgilisine trip atan kız geliyor. Koca adamlarsınız oturun çözün. Geldiğiniz konumun hakkını verin.

 3. SDN Okuru dedi ki:

  Eey kasperskyy!! Neyi istediniz de vermedik!!!

 4. SDN Okuru dedi ki:

  Sanırım haberi okuduktan sonra Kaspersky'a güvenim katlandı 🙂 Ne garip hal aldı şu dünya. Koskoca adamlar çıkıyor A diyor biz arkasındaki B'yi bırak C,D ne varsa hepsini görüp yorumlayabiliyoruz. Her ülke insanı bizim gibi midir acaba? Yoksa yaşadığımız coğrafya dolayısıyla böyle bir bilince mi eriştik nedir?

 5. SDN Okuru dedi ki:

  1997 den beri kaspersky kullanıyorum tabi birde malwarebyte kullanıyorum rus+ abd gül gibi geçinip gidiyoruz sadece criptolocker a yakalandım oda benim hatamdı yoksa virüsten başka zarar görmedim

 6. SDN Okuru dedi ki:

  Arkadaşlar sizin anlamadığınız konu iki ülkenin de yazılımlarının tehlikeli olduğu.Dünyada sadece Avrupa yazılımları güvenli.O yüzden benim tarayıcım bile opera.

 7. SDN Okuru dedi ki:

  Niye karşı cünkü rus firması bu kadar basit abartmaya gerek yok

 8. SDN Okuru dedi ki:

  CIA, FBI ve NSA istihbarat birimleri muhtemelen Kaspersky yüklü cihazlara erişemiyorlardır. Kendilerinin oluşturduğu trojan ve virüsleri engellediği için işlerine gelmiyor.

 9. SDN Okuru dedi ki:

  BimSky çıksa da kullansak 😀

  Hangi program kendisi için bir şeyler toplamıyor ki? En basiti Windows, biz kendi işlerimizle ilgilenirken arka planda neler yaptığını bilemeyiz.

 10. SDN Okuru dedi ki:

  Bende Windows a güvenmiyorum

 11. SDN Okuru dedi ki:

  Diğer birmlere de güvenmiyorum zaten de NASA ya hiç mi hiç güveniyorum.

 12. SDN Okuru dedi ki:

  arka kapıdan giremıyordur ondan güvenmiyorlardır 🙂

 13. SDN Okuru dedi ki:

  Rus olduğu için mi güvenmiyorsunuz 🙂

 14. SDN Okuru dedi ki:

  Bende katılıyorum,aynı şey abd li güvenlik yazılımları içinde geçerli.

 15. SDN Okuru dedi ki:

  açıkçası inanmıyorum bu sözlere. acaba bilgisayarları izlemekte zorlandıkları için mi sevmiyorlar ????

 16. SDN Okuru dedi ki:

  Kaspersky istediği bilgileri demek ki vermiyor 😀

 17. SDN Okuru dedi ki:

  bende katılıyorum. 10 yıldır yaklaşık her güvenlik yazılımını test ettim. Şu uçak krizi olduğu zaman bir sorunla karşılaştım. her zaman istediğimde kaldırdığım sorun olmayan kaspersky o dönem kaldıramadım. inatla kalkmadı. format attım öyle kurtuldum. tamda uçak krizinin yaşandığı dönemlerde oldu. rusya firmaları üstünde baskı kurup istediğini yaptıran ülke. bu yüzden açıklamalara katılıyorum.

 18. SDN Okuru dedi ki:

  İstediği kadar karşı olsun umurumda değil. 2008'den beri aralıksız Kaspersky Internet Security kullanıyorum ve çok da memnunum. 2014'den beri orjinal lisanslı olarak kullanıyorum ve kullanmaya da devam edeceğim.

 19. SDN Okuru dedi ki:

  E heralde yani…. Nasil ki windows vb amerikaya bilgi sizdiriyorsa adamlar yapmis dunyaya pazarliyor onlarda sizdiriyor… Boru kimdeyse o otturecek tabi… Hani keske biz de boyle dunyanin kullandigi bir sistem yapsak biz de bilgi toplasak ama nerdeeeeee :/

 20. SDN Okuru dedi ki:

  *****. hepsi cia ve fba tarafindan kuruldu yada bilgi paylasimi ***** sizde rusya dan cikin..

 21. SDN Okuru dedi ki:

  Acaba Windows da CIA ya bilgi sızdırıyor mu?

Yorum yazın

Geri bildirim