Okunma

Amerika, WoW’u Çok Sevdi!


02 Ağustos 2009 Pazar 06:12
Amerika, WoW’u Çok Sevdi!

Global Araştırma ve Analiz Kurumu NPD Inc, World of Warcraft’ın ilk olarak piyasaya çıktığı 2004 yılından itibaren eklentileri ile birlikte kaç ünite sattığını hesapladı. Araştırma sonuçlarını bugün paylaşan NPD’nin verilerine göre WOW en çok Amerikalı oyunseverler tarafından satın alındı.


World of Warcraft milyonları peşinden sürüklemeye devam ediyor.

Blizzard‘ın dünya geneli satış toplamına ait açıkladığı en son rakam 11.5 milyondu. NPD’ye göre yapım, toplamda 8.5 milyon adet ile genel olarak en çok satışı ABD’de yaptı. Araştırma sonuçlarına göre World of Warcraft, ilk çıktığı tarihten bu yana eklentileri olan Burning Crusade 2.27 milyon, Wrath of The Litch King 1.91 milyon, Battle Chest 740 bin, ana paket ise 3.66 milyon adet sattı. Battle Chest paketi, Burning Crusade eklentisinin yanı sıra bir adet strateji rehberini de içeriyor.

:: World of Warcraft’ta en sevdiğiniz ırk hangisi?

 

 

 

 
yazarRumi Çabuk

Bilişim dünyasına gönül vermiş olan Rumi, bu alanda kendine sıkı bir kariyer hedefliyor. Bu yüzden de fırsat bulduğu her anı, yazı yazarak değerlendiriyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" Amerika, WoW’u Çok Sevdi! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Amerika, WoW’u Çok Sevdi! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Amerika, WoW’u Çok Sevdi! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "