Okunma

Amerika’dan, WikiLeaks’e Savaş İlanı!


10 Aralık 2010 Cuma 17:30
Amerika’dan, WikiLeaks’e Savaş İlanı!

Amerika’nın istihbarat bilgilerini İnternet üstünden dünyaya sızdıran WikiLeaks’in başı, maddi açıdan fena halde dertte. Önce PayPal, VISA ve Mastercard, WikiLeaks’in hesaplarını dondurdu, sonra da WikiLeaks’in kurucusu Julian Assange, nereden çıktığı belli olmayan bir tecavüz suçlamasıyla hapise atıldı.

 

 

PayPal üst düzey yöneticisi Osma Bedier, konu hakkında ilginç bir açıklama yaptı:  “Bizim bir politikamız var ve bu politika, kullanıcıları korumak için düzenlendi. Marka değerimizi korumamız da şart. Üstelik eyalet yönetiminden, WikiLeaks’in yasadığı eylemler yürttüğüne dair uyarı aldık.”

Mektupta Neler Yazıyor?

Eyalet Yönetimi tarafından, Julian Assange’e yollanan mektupta da son derece ilginç ifadeler kullanılıyor. Mektubu kısaca özetlememiz gerekirse, şu kilit cümlelere ulaşıyoruz: “Bay Assange, sizin de bildiğiniz gibi, ülkenin gizli belgelerini yayınlamak yasadışıdır. WikiLeaks, bu belgeleri elinde tutmaya devam ettikçe, suç işlemeye de devam edeceksiniz”.

 

 

“Masumları, Amerikan Ordusu’nu ve diğer ülkelerle olan ilişkilerimizi riske atıyorsunuz. Teroristleri durdurmaya çalıştığımız operasyonları bile ifşa ediyorsunuz. Ulusal güvenlik de tehdit altında. Amacınızın insanları korumak olduğunu iddia etseniz bile, tersini gerçekleştiyorsunuz. Eylemleriniz bizi tehlikeye sokuyor. Gerçekten insan hayatlarını düşünüyorsanız, elinizdeki belgeleri hemen Amerikan Hükümeti’ne teslim edin. WikiLeaks veri tabanını da bu bilgilerden temizleyin”.

:: Bu ilginç mektup hakkında ne düşünüyorsunuz?
yazarBarış Terun

Geçmişte pek çok bilişim ve otomobil dergisinde çalışan Barış, Psikoloji Yüksek Lisansı'nı bitirdikten sonra tüm mesaisini, büyük bir zevkle ShiftDelete.Net'e ayırıyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

1 yorum - “Amerika’dan, WikiLeaks’e Savaş İlanı!”

  1. SDN Okuru dedi ki:

    Resmen itiraf ediyorlar, ne güzel.

" Amerika’dan, WikiLeaks’e Savaş İlanı! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Amerika’dan, WikiLeaks’e Savaş İlanı! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Amerika’dan, WikiLeaks’e Savaş İlanı! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "