Okunma

Amerika’nın nükleer silah testlerinin görüntüleri!


19 Mart 2017 Pazar 11:00
Amerika’nın nükleer silah testlerinin görüntüleri!

Geçmişe bir baktığımız zaman, insanlık tarihinin en acı olaylarından biri olan, Hiroşima’ya atılan nükleer bombalar sonucu yaşananları bilmeyeniniz yoktur. Atılan bu nükleer bombalar yaklaşık 300 binden fazla masum insanın ölümüne neden olmuştu.

Gerçekleştirilen nükleer testlerin görüntüleri halka paylaşıldı!

Üzerinden yıllar geçmiş olsa da, bölgede yaşayan insanlarda  halen yüksek radyasyondan kaynaklanan, hastalıkların etkisini devam ettiriyor.

Yetkililerin paylaştığı bilgilere göre Amerika’nın, 1945 ve 1962 yılları arasında yaklaşık olarak 216 adet nükleer silah testinin gerçekleştirildiği belirtildi. Şimdi ise bu gerçekleştirilen testler ilk defa halka açık bir şekilde, YouTube üzerinden paylaşıldı.

Nükleer silahlar üzerine araştırmalar yürüten Greg Spriggs, ve film uzmanı Jim Moye ile birlikte, bir süredir Amerika’nın geçmişte gerçekleştirmiş olduğu nükleer testler üzerine veriler toplamaktalar.

17-03/19/amerika-nukleer-silah-testi-shiftdelete-1489917983.jpg

Nükleer testler sonucu kaydedilen ve günümüze kadar özenle saklanan filmleri en sağlıklı bir şekilde kurtarmak için titiz bir çalışma yürüten Greg Spriggs, bulmuş oldukları 10 bin adet filmin yaklaşık 6.500’ünü kurtarabildi.

Bulunan filmlerdeki görüntüleri bozmadan, dijital ortama aktaran araştırmacılar, bu filmlerin sadece 4.200 adetini gözden geçirmişler. Gözden geçirdikleri filmlerin yaklaşık 500 tanesini, analiz edebilen nükleer silah araştırmacıları, gizliliği kaldırılan bu görüntüleri YouTube‘a yüklemiş durumdalar.

Filmleri gözden geçirmenin sanıldığı kadar kolay olmadığı belirten Greg Spriggs, analiz işleminin en az iki veya üç yıl kadar daha süreceğini de belirtti. Aşağıdan yayınlanmış olan videoları izleyebilirsiniz.

:: Amerika’nın yapmış olduğu bu testler hakkında ne düşünüyorsunuz?
yazarDeniz Aslan

Teknoloji dünyasının bağrında gencecik bir yazar olan Deniz, teknolojiye olan merakını okurlara aktarmaktan büyük bir zevk duyuyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

23 yorum - “Amerika’nın nükleer silah testlerinin görüntüleri!”

 1. SDN Okuru dedi ki:

  Amerika adında bir ülke yoktur. 'Birleşik Devletler' adında bir ülke vardır. ABD kısaltması içindeki 'Amerika' sözcüğü, Birleşik Devletler adlı ülkenin, Amerika Kıtasında bulunan bir devlet olduğunu belirtmek içindir. ABD 'ye Amerika demek; Amerika kıtasındaki diğer ülkelerin yok sayılması ya da Birleşik Devletler'in bir parçası imiş gibi anılması anlamına gelir. Birleşik Devletler'e Amerika demek; Almanya'ya Avrupa demek gibidir.
  Oysa Avrupa'da bir çok ülke vardır.

 2. SDN Okuru dedi ki:

  Tarihte en kalleş devlet hangisi desen(Tarihleri bir parmak boğumu etmez ama neyse,çok taze ama ileride bu da gerçektir…);herkesin vereceği yanıt ABD olur… 😀 Bir gün ellerinde patlarsa şaşmam. 🙂 Neyse,bizimkiler sahte dolar yakmaya devam etsin :p ( 😀 )

 3. SDN Okuru dedi ki:

  batı medeniyeti sıkışınca her silahı kullanır.

 4. SDN Okuru dedi ki:

  Korkutmak için yapıyorlar. Atom bombası gördükmü kaçarız bize birşey olmaz.

 5. SDN Okuru dedi ki:

  Hiç kullanmaya cesaret edemiyceğin bombaları neden üretirki ***** içinmi?

 6. SDN Okuru dedi ki:

  Niye hiç bir ülke amerikayı kınamıyor, derhal bu testlerden nükleer silahlardan vazgeçsin demiyor? Türkiye yapsa bütün dünya üzerimize çöreklenir

 7. SDN Okuru dedi ki:

  abd bu dünyadaki en büyük şeytan dünyaya terör ve gözyaşı ihracatı yapar ve o ülkeleri sömürür…

 8. SDN Okuru dedi ki:

  herkese yasak ama is amerika, israil, almanya vb. olunca serbest. amerika nin kuzey kore ye gore nukleer kullanma konusunda artisi ne? daha mi guvenilir?

 9. SDN Okuru dedi ki:

  Türkiye gizli olarak nükleer silah denemesi yapmaktadir pakistan işbirliği ile…

 10. SDN Okuru dedi ki:

  Bizimkiler de nükleer santrale de karşılar. Uzun menzilli füzesi ve nükleer enerjisi olan ülkenin bölünme ve yıkılma tripleri sonsuza dek biter. 90 yılda mermi üretemeyenlere gelsin bu da. Selamlar ayrıca.

 11. SDN Okuru dedi ki:

  Uluslararası antlaşma gereği 1960lardan beri atmosferde, ve yer kürede nükleer silah testi yapılamıyor. Bunlar oldukça eski görüntüler. Bugünkü nükleer silah testleri kapalı ortamlarda yapılıyor ve sonuçlar paylaşılmıyor. Asıl korkutucu olanlar göremediklerimiz. Bu silahlar daha çok nükleer silahı olmayan bizim gibi ülkeleri korkutmalı, nükleer silahı olan ülkeleri ise kullanmaktan caydırmalı.

 12. SDN Okuru dedi ki:

  Pampa geç kaldınız. deepWeb de daha niceleri var. Bu algı oyunu başka bişi değil. Sankim kimse bilmiyor ABD'de bu bombaların olduğunu. Hatta daha beteri Hidrojen bombasını 5'de keşfedip 54'te test ettiler.

 13. SDN Okuru dedi ki:

  Gövde gösterisinden çok bu isler halkın haberi olsun diye bazı araştırmacılar tarafından ortaya çıkarılıyor. Düşünebilen ülkelerde bu hükümete baskı yapar. Herkes bilir bu silahların herkese zararı olacağını. "Bahın atom bombamız taraya taraya nasıl da patladı " diye düşünüp havalara girmezler.

 14. SDN Okuru dedi ki:

  Cok guzell

 15. SDN Okuru dedi ki:

  tamamen sindirme propodgandası , takmayın şu salak amerikayı , iyice
  acizleşmişler demekki .

 16. SDN Okuru dedi ki:

  savaşmaktan korkan bu silahı kullanır ezik amerika

 17. SDN Okuru dedi ki:

  gözdağı

 18. SDN Okuru dedi ki:

  Depemize daş yağacak daş

 19. SDN Okuru dedi ki:

  Bunlarda Amerika'nın oyunları

" Amerika’nın nükleer silah testlerinin görüntüleri! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Amerika’nın nükleer silah testlerinin görüntüleri! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Amerika’nın nükleer silah testlerinin görüntüleri! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "