Okunma

AMIGA’nın Hüzünlü Dönüşü


21 Aralık 2010 Salı 12:20
AMIGA’nın Hüzünlü Dönüşü

Çocukluğunuz 1980‘li yıllara denk geldiyse Commodore ve Amiga isimlerinin sizde hoş anılar oluşturması mümkün.

O dönemki bir çok çocuğun hayallerini süsleyen bu bilgisayarlar daha sonra gelişime direnemeyip tarihin tozlu sayfaları arasında yerini almışlardı.

Commodore ve AMIGA’nın isim haklarını elinde tutan Commodore USA adlı firma bir süredir bu iki efsanevi markayı yeniden yaratmaya çalışıyor. (Commodore Geri Döndü)

Commodore markasını, her şey dahil bilgisayar modelleri için kullanan ve bu şekilde birkaç modeli piyasaya süren firma, Amiga markasını ise farklı bir ürün tipi için kullanacak

Yeni nesil AMIGA’lar bu şekilde gözüküyor

Yeni Nesil AMIGA

2010 yılında kurulmuş olan Commodore USA, piyasaya çıkaracağı kasalarda AMIGA adını kullanmaya karar vermiş.

AMIGA 1000, AMIGA 2000 ve AMIGA 3000 olarak adlandırılan kasaların eski AMIGA modelleri ile bir benzerliği bulunmuyor.

Aralarında boyutlar ve üzerindeki yuvalar açısından ufak farklar bulunan bu üç model henüz piyasaya sürülmüş değil. Firma kesin bir tarih açıklamasa da yeni AMIGA’ları yakın bir zaman içerisinde görebilmemiz mümkün olacak.

Daha önce, başka bir firma AMIGA markası taşıyan bilgisayarlar üreteceğini duyurmuş fakat daha sonra bir ses çıkmamıştı.

:: AMIGA adının bu şekilde kullanılması hakkında ne düşünüyorsunuz?
Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

2 yorum - “AMIGA’nın Hüzünlü Dönüşü”

  1. SDN Okuru dedi ki:

    Böyle yatay kasalar,dikey kasalardan daha ergonomik,ekranı göz seviyenize yakın bir yüksekliğe getirme imkanınız var; ekrana uzun süre bakınca, boyun ve sırt bölgesini çok zorlamadığından boyun ve sırtta kamburlaşmaya sebep ***** bütün masaüstü PC’ler bu tür yatay kasalarla satışa sunulsa…

  2. SDN Okuru dedi ki:

    bu şekilde olmasına ben de üzüldüm doğrusu
    iyi bir oyun makinesi olarak geri dönüş yapabilirdi. kinect gibi bir şey mesala

" AMIGA’nın Hüzünlü Dönüşü konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere AMIGA’nın Hüzünlü Dönüşü ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda AMIGA’nın Hüzünlü Dönüşü ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "