Okunma

Analytics Gerçek Zamanlı Ölçüme Başladı


30 Eylül 2011 Cuma 06:32
Analytics Gerçek Zamanlı Ölçüme Başladı

Birçok internet sitesi tarafından kullanılan ve endüstri standardı haline gelen Google Analytics bir dizi yeni özelliğin duyurusunu yaptı.

Bunlar arasında sosyal medya etkisi, kampanya ölçümlemeleri ve gerçek zamanlı trafik bilgisi bulunuyor.

En dikkat çeken yeniliklerden biri ise gerçek zamanlı ziyaretçi bilgilerinin verilmesi.

Bugüne kadar birgün öncesinin bilgilerini verebilen Analytics, artık ziyaretçi sayılarını anında gösterebilecek.

Bu özelliği kullanabilmek için Analytics ana sayfasında sağ üst bölümde bulunan New Version (Yeri Sürüm) linkine tıklamak gerekiyor. Bu sayede bu ve benzeri özelliklerin aktif olduğu yeni arayüze geçiş sağlanıyor.

Şimdilikbütün kullanıcılara açık olmayan bu yenilik kısa bir süre sonra herkes tarafından kullanılabilecek. Eğer aceleniz varsa ve bu hizmeti ilk kullanacaklar listesine kayıt olmak istiyorsanız Google’ın burada verdiği adrese girerek bilgilerinizi bırakabilirsiniz.

::Google Analytics kullanıyor musunuz?

 
yazarÖzgür Çetin

10 yılı aşkın süredir teknoloji ve internet sektörüne yazılarıyla katkıda bulunan Özgür Çetin, mobil cihazlara ve dijital fotoğraf dünyasına özel bir ilgi duymaktadır.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" Analytics Gerçek Zamanlı Ölçüme Başladı konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Analytics Gerçek Zamanlı Ölçüme Başladı ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Analytics Gerçek Zamanlı Ölçüme Başladı ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "