Okunma

Anayasa Mahkemesi: Twitter Açılmalı!


02 Nisan 2014 Çarşamba 15:15
Anayasa Mahkemesi: Twitter Açılmalı!

Anayasa Mahkemesi‘ne yapılan ve Twitter‘ın engellenmesine yönelik itirazları içeren başvurular sonuç verdi. Yüksek mahkeme, gereğinin yapılması için kararı TİB ve Ulaştırma Bakanlığı‘na gönderdi. Gereği ise Anayasa Mahkemesi‘nin kararına göre Twitter‘ın açılması.

Vatandaşların Anayasa Mahkemesi‘ne yaptıkları başvuru üzerine aldığı bu karar, Twitter‘ın açılmasını gerektiriyor.

Konuya ilişkin olarak ShiftDelete.Net editörlerinden açıklamalar

Ahmet Usta:

“Zararın neresinden dönülse kârdır diyerek sevinmek en büyük hata olur. Bu tarz hataların tekrarlanmaması için uzun vadeli politikalar belirlenmeli ve stratejiler acilen oluşturulmalıdır.”

Berkin Bozdoğan:

“Erişimi engellemek için hukuki süreç bile gerekmeden, katalog suç gibi yuvarlak kavramların içine sokuşturularak kapatılabilen internet sitelerinin açılması için hukuki süreç işletilmesi büyük ve bir o kadar da rahatsız edici bir tezat.”

:: Twitter’ın yeniden açılmasına yönelik alınan Anayasa Mahkemesi kararı hakkında ne düşünüyorsunuz?
yazarFerhat Verdi

Gazetecilik mezunu; tüketici elektroniği ve fotoğraf odaklı çok sayıda dergide editörlük yaptı. Mobil işletim sistemlerine, müzik ve tasarıma yoğun ilgi duymaktadır.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

21 yorum - “Anayasa Mahkemesi: Twitter Açılmalı!”

 1. SDN Okuru dedi ki:

  Lütfen şu kararı eleştirenler dns değiştirp twitter a girmesin yada açıldığı zaman lütfen artık kullanmasın adam dns değiştirmiş twittera girmiş twitter ı eleştriyor hatta tag açıyor:) ne iki yüzlü insanlar var gerçi onların özelliği o balık baştan kokar diye boşuna dememişler kendi ülkesini savaşa sokmak için bahane yaratan adama çıtını çıkartamaz şimdi çıkar ahlaktan vatan hainliğinden bahsederler

 2. SDN Okuru dedi ki:

  tam twitter T.C. önünde diz çökecekti düşüncesiz bir sonuç… Anayasa Mahkemesi herhalde mahremiyeti bozulanların manevi kaybını manevi olarak telafi etmiş oldu bu kararıyla.

 3. SDN Okuru dedi ki:

  biz yasaklara karşıyız ama olan bitenler halkın nerdeyse yarısını hiç ilgilendirmemiş demekki, bu duyarsızlık ilerde bize daha büyük sıkıntılar vermez umarım

 4. SDN Okuru dedi ki:

  Adam gibi ofisini açsın vergisini versin diyen arkadaş
  Bu zamana kadar vergi geldimi aklına ? Hatta aklınıza daha düne kadar gittiği her yeri twitter ile bildiren başbakan , avrupaya gittiğinde twitter ın binasından gülücükler içinde tweet atan başbakan 🙂 he şimdi twitteri kapattık vergi vermiyor 🙂 yerrrrrrrrrseennnn. yoksa bir tarafının korkusu olmasın on . He tamam geçen seneler önce çıkıp twitter vergi vermiyor kapatacağıZ hatta kapatmıyoruZ lütfen kullanmayın protesto edin de tamam o zaman başımızın üstünde yerin var
  Amaa senin tapelerin evden çıkan dolarların ayakkabı kutusunun resimleri twitterdan sercis edilsin sonra baktın olmuyo twitterı kapat ve deki vergi vermiyor heheeeeeee;)

 5. haqy dedi ki:

  Bakalım anayasa ve avrupa insan hakları sözleşmesini yok sayanlar, sayısız kere ihlal edenler, bu kararı uygulayacklar mı? Asıl niyetlerini örtmek için kullandıkları maskeleri tek tek düşüyor. Bu saatten sonra, demokrasiye ve özgürlüklere attıkları her fiske kendilerine döner. Bu karar da örnek teşkil eder.

 6. SDN Okuru dedi ki:

  Kimsenin internet özgürlüğü kısıtlanamaz. Kendini padişah zannediyor birileri. Yemezlerrr. Yedirtmezler. Twitter yasak ama bakanlar nasıl twit atıyo snlamadım doğrusu. Garip

 7. SDN Okuru dedi ki:

  Ne ofismis arkadaş ya herhalde yasamizda boşluk olmasa acar adamlar bir araştırın sonra konuşun ofiste ofis

 8. SDN Okuru dedi ki:

  tayyibe kurban olun

 9. SDN Okuru dedi ki:

  Böyle saçmalık olmaz sanki kaçtaneülkede ofisleri var vergi yada ödüyorlar. Amaçları vergi verdirmek olsaydı türkiyeden twitter’a reklam veren şirketlere ceza verilirdi twittera değil.

 10. SDN Okuru dedi ki:

  sövmek vs serbest oluyo heralde anayasa mahkemesi tescilledi

 11. SDN Okuru dedi ki:

  Acmazlarsa hukuj var diyemezsiniz

 12. SDN Okuru dedi ki:

  Devletinizi Kaale almayan bir sosyal paylaşım ağının ürün pazarlama departmanında çalışan paralı üyeleri gibisiniz..Yasağı sevmem ama ortada bir gerçek var reklam gelirleri için vergi vermeyen muhatap alabilmeniz için ofis açmayan türk vatandaşlarının kişisel talepleri gibi durumları kaale almayan bir sosyal ağ yapısı bu ülkeye kafa tutacak ve o ülkenin vatandaşlarının bir kısmı o sosyal ağın arkasında duracak..Çanakkale kanla kazanılmış ama buralarda kaybedilmiş…

 13. SDN Okuru dedi ki:

  hukuku yoksayan twitter
  ana hukuka başvuruyor oh ne ala. yol göstericileri her yasayı anayasa mahkemesine götürenler olsa gerek.

 14. SDN Okuru dedi ki:

  açılmasın ya

 15. SDN Okuru dedi ki:

  Açmazlar. Bu ülkede bütün kanunlardan ve kurumlardan daha yüksek bir otorite var.

 16. SDN Okuru dedi ki:

  adam gibi ofisini açsın, ödesin vergisini düşünürüz…

 17. SDN Okuru dedi ki:

  editörlerin düşüncelerine katılmamak mümkün değil, anayasa mahkememiz de nihayetinde açılması yönünde karar vermiş, insanlarımız kısıtlanmayı yasakları haketmiyor

 18. SDN Okuru dedi ki:

  Bunlara kim veriyor anlamiyorum.

 19. SDN Okuru dedi ki:

  Anayasaya uymazlarsa artık bize cidden gülerler hatta artık ciddiye alınmayız

 20. SDN Okuru dedi ki:

  Herhalde bir aya açılır

 21. SDN Okuru dedi ki:

  Oh be

" Anayasa Mahkemesi: Twitter Açılmalı! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Anayasa Mahkemesi: Twitter Açılmalı! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Anayasa Mahkemesi: Twitter Açılmalı! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "