Android 11 güç ve hızlı kontrol menüsü sızdırıldı


01 Haziran 2020 Pazartesi 19:50
Android 11 güç ve hızlı kontrol menüsü sızdırıldı

Android 11 güç menüsü ve kolayca işlemlerin yapılabileceği Android 11 Hızlı Kontrol (Quick Control) kısmı ortaya çıktı. Hala geliştirilmeye devam eden Android sürümünde, kullanıcıların birçok yeni özelliği alması bekleniyor. Ortaya çıkan bu özellik de telefon kullanımında kullanıcılara yardım edecek.

Hızlı kontrol kısmına bakıldığında, bildirim ekranı gibi ekranda yer aldığı ve bazı işlemlerin buradan yapılabildiği görülüyor. Ayrıca bu noktadan ilgi ayarların seçeneklerine ulaşmak da mümkün hale getirildi.

Android 11 güç menüsü dikkat çekti

Android 11 Developer Preview 2 kullanıma alınmış durumda. Burada geliştirmeler ve testler devam ederken, yeni sürüm hakkında bazı özellikler de kendini gösteriyor. Bu sefer geliştiriciler tarafından yeni sürümün kullanıcı deneyimini kolaylaştıracak kısmı ortaya çıktı. Yeni tasarımla kendisini gösteren kısma, güç tuşuna uzun basılarak ulaşıldığı belirtildi. Bu özelliğin varlığına dair ilk işaretler Developer Preview 1’de kendisini göstermişti.

Google Pixel 2 XL’da yüklü olan sürümde denendiğinde, aşağıdaki görseller gibi Android 11 güç menüsü kendisini gösterdi. Daha önceden çalışmayan kısmın son yapılan güncelleme sonrasında çalışır hale geldiği belirtildi. Güç menüsüne ulaştıktan sonra Hızlı Kontrol ismi verilen ve bazı ayar ve seçeneklere kısayolların bulunduğu kısım da kendisini gösteriyor.

Android 11 hızlı kontrol

Görselde görülen kısayol ve seçeneklere eklemeler yapılabildiği de belirtiliyor. Böylelikle bu kısım kullanıcıların dilediği gibi kullanabileceği bir alan olacak. Ayrıca kullanımın nasıl sağlandığına dair Google Developer üzerinde anlatımı var.

Bu özellik henüz resmi olarak Google tarafından duyurulmadı. Ancak beklentilere göre bu özellik sürüm kararlı hale geldiğinde kullanıcılarla buluşacak. Aşağıdan özelliğin nasıl kullanıldığını da izleyebilirsiniz.

Yeni özellik hakkında siz ne düşünüyorsunuz?
yazarHasan Burus

Teknolojiyi ve oyunları seven Hasan, İstanbul Aydın Üniversitesi'nde Bilgisayar Mühendisliği okuyor. 2016'dan beri teknoloji haberleri yazıyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" Android 11 güç ve hızlı kontrol menüsü sızdırıldı konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Android 11 güç ve hızlı kontrol menüsü sızdırıldı ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Android 11 güç ve hızlı kontrol menüsü sızdırıldı ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

En yeni Videolar

  1. 1 Realme 6 Pro vs Xiaomi Redmi Note 9 Pro Realme 6 Pro vs Xiaomi Redmi Note 9 Pro
  2. 2 İşsiz kalmayacağınız meslekler! İşsiz kalmayacağınız meslekler!
  3. 3 45TL'ye eviniz ışıl ışıl olacak! 45TL'ye eviniz ışıl ışıl olacak!
  4. 4 200 TL'ye Apple Watch benzeri akıllı saat! 200 TL'ye Apple Watch benzeri akıllı saat!
  5. 5 Apple kullanmanın bedeli: 63 bin TL Apple kullanmanın bedeli: 63 bin TL
  6. 6 Watch Dogs 2'yi ücretsiz bir şekilde alıyoruz! Watch Dogs 2'yi ücretsiz bir şekilde alıyoruz!
  7. 7 Telefondan yönetilen LG klima! Telefondan yönetilen LG klima!
  8. 8 Bu hafta çekilecek videolar - 13 Temmuz 2020 Bu hafta çekilecek videolar - 13 Temmuz 2020
  9. 9 Xiaomi Redmi Note 9 Pro neden tercih ediliyor? Xiaomi Redmi Note 9 Pro neden tercih ediliyor?
  10. 10 Cam gibi YouTube canlı yayını nasıl yapılır? Cam gibi YouTube canlı yayını nasıl yapılır?