Kullanımı hızlandıran Android 11 Beta özelliği


11 Haziran 2020 Perşembe 15:45
Kullanımı hızlandıran Android 11 Beta özelliği

Arama motoru devi Google, Android 11 Beta sürümünü geliştiriciler ile buluşturdu. 10 Haziran 2020 tarihinde yayımlanan ve geliştirilmeye açık olan Android 11 Beta sürümü, Voice Access uygulaması ile oldukça uyumlu bir şekilde çalışıyor.

Android 11 Voice Access uygulaması vakit kazandıracak

Geliştiriciler için dört adet deneme sürümü yayımlayan Google, cihazlar arasında hızlı ve kolay bir geçiş sağlıyor. Bu bağlamda zaman tasarrufu ilkesine odaklanan ABD’li şirket, engelliler için tasarlanan erişebilirlik özelliği ile telefon kullanımını kolaylaştıracak.

Herhangi bir el hareketine ihtiyaç duymadan kullanılabilen Voice Access, özellikle sinir ve kas sisteminde sorun olan kullanıcılar için hazırlanmış olmasıyla dikkat çekiyor. Google ve Android ikilisi, etkileşimi kolaylaştırmak adına sesli komut sistemine yoğunlaştı.

Android 11 Voice Access

Yeni sistemin tamamen sese dayalı bir şekilde tasarlandığını belirten Google, Voice Access ile birlikte şu özelliklerin kullanılabildiğini açıkladı: Bir uygulamayı açmak, sayfayı istenen yöne doğru kaydırmak ve sayfada yer alan çeşitli interaktif öğeler ile etkileşime geçmek.

2 yıldan beri var olan bu uygulama, Android 11 Beta ile beraber daha akıcı ve daha sezgisel bir yapıya bürünecek. Bundan böyle bir öğeyi kullanmak adına herhangi bir numara söylemek yerine ilgili öğenin adını söylemek yeterli olacak.

Voice Access, Android 5.0 Lollipop – Android 11 arasında yer alan sistemlerden herhangi birini çalıştıran bütün akıllı telefonlarda çalışıyor. Dilerseniz yukarıda yer alan videodan yeni sistemin nasıl çalıştığı hakkında bilgi alabilirsiniz.

Android 11 Beta’nın yeni erişilebilirlik özelliğine ulaşmak için buraya tıklayabilirsiniz.
yazarEge ERKEK

İlk olarak 2006 yılında forumlara adımını atan içerik üreticisi, 2011 yılında başladığı yazarlık ve editörlük macerasının son durağı olan Shiftdelete.net adına dersini çalışıyor, emek veriyor ve okuyucularını severek işini yapıyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" Kullanımı hızlandıran Android 11 Beta özelliği konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Kullanımı hızlandıran Android 11 Beta özelliği ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Kullanımı hızlandıran Android 11 Beta özelliği ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

En yeni Videolar

  1. 1 Uygun fiyatlı C4U C1 Akıllı Saat inceleme Uygun fiyatlı C4U C1 Akıllı Saat inceleme
  2. 2 69 liraya YouTuber, Tiktoker, Instagramer yapan set! 69 liraya YouTuber, Tiktoker, Instagramer yapan set!
  3. 3 Kısa sürede nasıl 12 kilo verdim? - VLOG Kısa sürede nasıl 12 kilo verdim? - VLOG
  4. 4 C4U kulaklık inceleme - Fiyat performansı sevdik! C4U kulaklık inceleme - Fiyat performansı sevdik!
  5. 5 iPhone 12 Pro almak için kaç gün çalışmak gerekiyor? iPhone 12 Pro almak için kaç gün çalışmak gerekiyor?
  6. 6 JBL Clip3 bluetooth hoparlör incelemesi! JBL Clip3 bluetooth hoparlör incelemesi!
  7. 7 Orta segment savaşları! realme 7 Pro vs Poco X3 NFC Orta segment savaşları! realme 7 Pro vs Poco X3 NFC
  8. 8 Oyun savaşları başlıyor! PlayStation 5 vs PC Oyun savaşları başlıyor! PlayStation 5 vs PC
  9. 9 RTX 3070'li Game Garaj Deluxe 7A inceleme! RTX 3070'li Game Garaj Deluxe 7A inceleme!
  10. 10 Yetkili bi abi ile teknoloji sohbeti gerçekleştirdik! Yetkili bi abi ile teknoloji sohbeti gerçekleştirdik!