Okunma

İşte Karşınızda Android 2.3


13 Aralık 2010 Pazartesi 14:30
İşte Karşınızda Android 2.3

Akıllı telefon pazarında son dönemde büyük bir başarı yakalayan Google Android işletim sisteminin yeni sürümü  kısa bir süre önce kullanıma sunuldu.

Gingerbread kod adı verilen Android 2.3, önceki sürümlerde bulunmayan bazı özelliklere sahip. (Android 2.3’ün Destekledikleri)

Android 2.3’ün en çok öne çıkan özellikleri arasında yeniden tasarlanmış olan ekran klavyesi, kopyala-yapıştır özelliği, yeni download yöneticisi ve tablet cihazlarla uyumlu olmak için büyük ekran desteği yer alıyor.

Android 2.3 sadece akıllı telefonlar için değil tabletler göre de tasarlandı

 

Farklı İletişim Seçenekleri

Bunlar dışında Android 2.3’te daha sade renklere sahip bir arayüz teması, önceki sürümlere göre daha iyi güç ve uygulama yönetimi, birden fazla kameraya erişim için uygulama gibi özellikler de yer alıyor. (Android 3.0 İlk Kez Ortaya Çıktı)

Android 2.3 ile ayrıca internet üzerinden SIP standardı ile sesli görüşme yapma imkanı ve yakın çevredeki cihazlarla iletişim kurmaya yarayan NFC (Near Field Communication) desteği de geliyor.

Şimdi sizleri Android 2.3′ten ekran görüntüleriyle başbaşa bırakıyoruz.

Yeni sürümdeki ana temanın renkleri eski sürümlere göre daha koyu

 

Uyarılar ekranında çok büyük bir değişiklik yok

 

Android 2.3 sürümü Nexus S başta olmak üzere birçok yeni cihazda yer alacak

 

Yeni sürümdeki tarayıcı öncekilerden çok farklı değil

 

Android 2.3’te yenilenmiş bir uygulama yöneticisi bulunuyor

 

:: Android kullanan telefonlardan memnun musunuz?
Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" İşte Karşınızda Android 2.3 konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere İşte Karşınızda Android 2.3 ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda İşte Karşınızda Android 2.3 ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "