Okunma

Android 3.0 Gecikiyor mu?


19 Aralık 2010 Pazar 06:00
Android 3.0 Gecikiyor mu?

Her yeni sürümünün kod adı, baş harfleri alfabetik bir şekilde ilerleyen İngilizce tatlı isimleri olarak seçilen Android işletim sisteminin en son kullanıma sunulan 2.3 Gingerbread sürümünden sonra 3.0 sürümünün çıkacağı söyleniyor. (İşte Karşınızda Android 2.3)

Ancak, Phone Arena adlı bir sitenin iddiasına göre, Honeycomb kod adına sahip olacak yeni sürüm, Android 3.0 değil Android 2.4 olacak.

Android 3.0’ın tabletlere yönelik bir işletim sistemi olacağı söyleniyor

Bal Kovanı mı? Dondurma mı?

Android 2.3’ün daha çok yakın zaman içerisinde kullanıma sunulmuş olması, Şubat 2011‘de çıkacağı düşünülen yeni sürümde çok büyük bir yenilik olmayacağı söylentilerini de beraberinde getiriyor. (Android 3.0 Ortaya Çıktı)

Hal böyle olunca, Google yetkilileri Android 3.0 adını daha büyük yenilikler içeren bir sürüm için kullanmayı düşünüyor olabilir.

Tabletlere de destek verecek şekilde tasarlanan Android 3.0 eğer Honeycomb kod adlı sürüm olmazsa, bir sonraki sürüm olan Ice Cream olabilir.

:: Android 3.0 sizce ne zaman çıkar?
Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" Android 3.0 Gecikiyor mu? konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Android 3.0 Gecikiyor mu? ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Android 3.0 Gecikiyor mu? ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "