Okunma

Android 3.0 Ortaya Çıktı


09 Aralık 2010 Perşembe 08:00
Android 3.0 Ortaya Çıktı

Son dönemin en başarılı mobil işletim sistemlerinden olan Google Androidin Gingerbread kod adlı 2.3 sürümü daha yeni ortaya çıkmışken, bir sonraki sürüm olan Android 3.0 Honeycomb’un ilk görüntüleri yayınlandı. (Android 2.3’ten İnanılmaz Destek)

Google’ın başkan yardımcısı Andy Rubin, düzenlenen bir etkinlikte Android 3.0 kullanan Motorola markalı bir tablet ile yeni sürümün bazı özelliklerini anlattı.

Honeycomb kod adlı Android 3.0′ın tabletlere odaklı bir işletim sistemi olacağı rahatlıkla anlaşılabiliyor.

 

Tanıtımda kullanılan Motorola marka tablet henüz resmi olarak duyurulmuş bir ürün değil

 

Asıl Hedef Tabletler

Yeni sürümün bir akıllı telefon yerine, henüz resmen duyurulmamış ve özellikleri hakkında çift çekirdekli NVIDIA işlemciye sahip olduğunun dışında bir bilgi olmayan Motorola marka bir tabletle tanıtılması bunun en önemli göstergesi.

Daha büyük ekranlı cihazlar için arayüzünde bazı ayarlamalar yapılacak olan Android 3.0′a, uygulama geliştiriciler için de “fragments” adı verilen bir özellik eklenmiş.

Böylece, geliştiriciler tablet ya da akıllı telefonlar için farklı arayüzlere sahip bir uygulamayı Android Market üzerinde tek biri isim altında yayınlayabilecekler. Yani listede farklı platformlar için ayrı ayrı yer ayrılmayacak.

Android 2.3 daha çok tazeyken, Android 3.0′ın yakın bir zamanda piyasaya çıkacağını düşünmek hata olur. Ancak öte yandan, tablet üreticilerinin baskısıyla çıkış tarihinin beklenenden daha yakın olabileceğini de söyleyebiliriz.

 

:: Android işletim sisteminin geleceğini nasıl görüyorsunuz?
Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" Android 3.0 Ortaya Çıktı konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Android 3.0 Ortaya Çıktı ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Android 3.0 Ortaya Çıktı ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "