Android 5.1 Lollipop’un Bildirim Merkezi Sızdı


22 Şubat 2015 Pazar 11:00
Android 5.1 Lollipop’un Bildirim Merkezi Sızdı

Google’ın yakın zamanda Android 5.1 Lollipop güncellemesini dağıtacağı son gelen sızıntılar ile ortaya çıkmıştı. İlk olarak Android One projesinde ortaya çıkan bu güncelleme için yavaş yavaş yeni bilgiler gelmeye başladı.

Dün paylaştığımız haberde; Android 5.1 Lollipop ile saat animasyonunun değişeceği yer alıyordu. Bugün ise Android 5.1 Lollipop’un bildirim merkezinde yapılacak özelleştirmeler ortaya çıktı.

Android 5.0 Lollipop ile yenilenen bildirim merkezi kullanıcılara kısıtlı özellikler sunuyordu. Google da bu olumsuzluğu ortadan kaldırmak için bir yenilik ile kullanıcılarının karşısına çıkacak.

Bildirim merkezine yeni özellikler ekleniyor

Android 5.1 Lollipop ile Wi-Fi ve Bluetooth gibi çok sık kullanılan kısayollar için yeni bir özellik eklenecek. Bu yeni özellik sayesinde bildirim merkezinden ayarlar menüsüne yönlendirilmeden mevcut Wi-Fi ağlarını ve Bluetooth cihazları kolayca görüntüleyebilecek ve bağlanabileceksiniz.

Henüz bazı kullanıcıların deneyebildiği Android 5.1 Lollipop güncellemesinin yakın zamanda hatalarından arındırılmış daha stabil ve performanslı bir şekilde son kullanıcıya ulaştırılacağını tahmin ediyoruz. Bakalım ilerleyen günlerde güncelleme hakkında yeni bilgiler gelmeye devam edecek mi?

:: Android 5.1 Lollipop ile gelmesini beklediğiniz özellik var mı?




yazarEnder Öztürk

Teknoloji ile çocukluğundan beri ilgilenen Ender, kendini mobil, yazılım, donanım ve oyun alanında yetiştirmiştir. Ender, teknoloji dünyasındaki güncel haberleri ShiftDelete.Net okurları ile buluşturuyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Abone ol
Bildir
guest
31 Yorum
Dahili geri bildirimler
Tüm yorumlar
batu78
batu78
5 yıl önce

hani foto? hani link?

becolakk
becolakk
5 yıl önce

Arkadasim 1 haftadir 5.1i kullaniyorum boyle bi bildirim merkezi yok ayrica sizdi kelimesi ne alaka zaten isteyen yukleyebiliyor bu surumu gizli surulmemis bi surum degil ki ustelik fake haber boyle bi bildirim merkezi yok

SDN Okuru
SDN Okuru
5 yıl önce

iyi ki cynogen fln kullanmiyorum. bu ne cirkin bir arayüz:S

SDN Okuru
SDN Okuru
5 yıl önce

senin kullandigin 5.0.1 bu 5.1 uleeeeen.

SDN Okuru
SDN Okuru
5 yıl önce

arkdaşim senin kullandıgın ***** dir daha kimseye betası bile dağiltılmadı inanmıyosan google android factory images yaz google gir resmi syafaya orada stock rom bile yok

SDN Okuru
SDN Okuru
5 yıl önce

sdfsdf 5.0.1'dir kardeş o 😀 5.1 daha Google'ın sayfasında bile yok

SDN Okuru
SDN Okuru
5 yıl önce

Senin kullandigin 5.0.1 olmasin

SDN Okuru
SDN Okuru
5 yıl önce

5.1 daha yayınlanmadı ki kullanasın "becolakk" kardeşim. Lütfen araştırma yapmadan bilmeden yazmayın. Kullandığınız versiyon en fazla 5.0.1 ve siz bunu 5.1 sanıyorsunuz sonra burada fake haber diyosunuz.

SDN Okuru
SDN Okuru
5 yıl önce

bende niye 4 var hala 5.0 gelmedi neden

SDN Okuru
SDN Okuru
5 yıl önce

eee 5.0 da böyle

SDN Okuru
SDN Okuru
5 yıl önce

5.1 hicbir cihaz icin yayinlanmamisken nasil oluyorda bazilarimiz kullanip boyle bir bildirim merkezi yok diye yorum yapabiliyor. 5.0.1 le 5.1 i karistirmayin. Gereksiz yerede yalan haber diye elestiri yapmayin.

SDN Okuru
SDN Okuru
5 yıl önce

Benim beklediğim özellik softkeys değişimi HTC kullanıyorum ama softkeys aynı değişmedi

SDN Okuru
SDN Okuru
5 yıl önce

Bu kullanılan bildirim ekranının cyanogenmod'e ait olduğunu bilmeyen sanırım bir siz varsınız Ender bey.

SDN Okuru
SDN Okuru
5 yıl önce

NexuS 4 alır umarım:

SDN Okuru
SDN Okuru
5 yıl önce

Galeri istiyoruz ! Fotoğraflar stabil değil

SDN Okuru
SDN Okuru
5 yıl önce

Daha doğru düzgün 5.0 yayınlamadı hemen 5.1 sürümüne geçildi ne oluyor size google anlayamıyorum artık

SDN Okuru
SDN Okuru
5 yıl önce

Cihazim ***** 5.0 dan sonra asiri sekilde pil yiyor

SDN Okuru
SDN Okuru
5 yıl önce

kim nederse desin android bildirim ekranı ios'tan üstün

SDN Okuru
SDN Okuru
5 yıl önce

lg g3 e ne zaman gelir

|SeYYaH|
|SeYYaH|
5 yıl önce

pil ömrüne katkýda bulunursa ne alâ, gerisi fasa fiso.

SDN Okuru
SDN Okuru
5 yıl önce

Androidde telefonun hakimiyeti sende.. Istedigin herseyi indir,apksıyla ücretli uygulamaları yukle.. Peki ya IOS telefon senin elinde senin bilgilerin APPLE'ın elinde..

SDN Okuru
SDN Okuru
5 yıl önce

"apksıyla ücretli uygulamaları yukle" yazan arkadas, emek hirsizligi yapiyorsun birde bununla övünme. Android'i Sevmememin en büyük sebebi bu , tabiki kimi icin dosya yöneticisi, SD kart vs. önemlidir bu kullanicinin ihtiyaclarina bagli. Bu yüzden Windows Phone ve iOS benim gözümde her zaman bir adim önde.

SDN Okuru
SDN Okuru
5 yıl önce

Şirketler bilgileri satmak için alır kimsenin senin internetten ne baktığını merak ettiği yok. Android ücretsiz bir işletim sistemi. Bir şey sana ücretsiz veriliyorsa sen müşteri değil ''ürün''sündür. Google gelirinin %94ünü reklam satışlarından sağlar bu reklamları da kişiye özel sunduğu için çok popülerdir bunun sebebi de senin bedavaya kullandığın bütün google servislerinin google tarafından itina ile taranarak reklam vermek isteyen müşterilere satılmasıdır. Apple ise ücreti senden peşinen alır sana reklam satma ihtiyacı hissetmez ve gelirlerinin %3 ten az bir kısmı reklam geliridir. Apple şu anda kullanabileceğin en güvenlikli servistir üçüncü sınıf teknoloji bilginle buralarda at koşturmadan önce az bi ekonomi oku öğren.

SDN Okuru
SDN Okuru
5 yıl önce

daha 5 i almayan amiral gemiler var.

SDN Okuru
SDN Okuru
5 yıl önce

Android 5 ile ne özellik geliyor anlamadim bi türlü aynı tas aynı hamam 😀 stabil 4.4 kitkat varken daha yerine oturmayan lolipopu yuklemek hangi akla nyse bisi demiyorum

SDN Okuru
SDN Okuru
5 yıl önce

Daha 5.0'a geçemedik ki neyi 5.1'i anlamadım !!!

xyz1234
xyz1234
5 yıl önce

galaxy note 4 için offical güncelleme geldimi arkadaþlar.

Ozzynight
Ozzynight
5 yıl önce

Sorunlar ve son Android 5.0 Lollipop OS çevreleyen konularda ortasýnda, sözde büyük güncelleme Android 5.1 nihayet þekil alýyor. Son fýsýldar OS güncelleme Þubat sonuna yakýn dýþarý haddelenmiþ olacaðýný söylü***** />
Bu büyük güncelleme, ilk olarak rivayet edilmiþtir Android Pit ve büyük Android 5.1 iþletim sistemi Lollipop yaz aylarýnda veya Haziran veya Temmuz ayýnda üreticilere çýkacak sözlerine ekledi. Raporda ayrýca iddia edilen Android 5.1 iþletim sistemi güncellemesi için Lollipop changelog ekledi. Aþaðýdaki firmware güncellemesi dahil edilecektir hata düzeltmeleri þunlardýr:

Sessiz mod Android 5.0 üzerinde eksik sonra eklendiSistem istikrarý Genel geliþmelerGeliþtirilmiþ RAM yönetimiAni uygulama kapaklarý DüzeltmelerGeliþtirilmiþ pil yönetimiWi-Fi sabit kullanýlan að cihazlarý aþýrý tüketimiKablosuz baðlantý ile sorunlar sabitOkay Google fonksiyonu ile ilgili sorunlar çözüldüBildirimler sorunlar çözüldüSabit bazý cihazlar tarafýndan Bazý ses sorunlarý deneyimiDiðer geliþtirmeler ve deðiþikliklerMateryal Tasarýmý renk paleti deðiþiklikler (kullanýcýlarýn þikayet sonra, muhtemelen daha yüksek bir sürümü için olsa)

Göre Usta Herald , Android 5.1 iþletim sistemi Lollipop üç büyük sistem yükseltmeleri vardý Jelly Bean güncellemesi, görüldü ne gibi önemli bir sistem güncellemesi olacak. Sistem güncellemeleri yüksek sayýda OS sorunlu piyasaya ***** />
Bu arada, Google Android 5.0 iþletim sistemi Lollipop için yama güncellemeleri dýþarý rulo devam ***** devi lansmanýndan bu yana bulundu böcek ve bazý sorunlarý çözmek amacýyla Aralýk ayýnda Android 5.0.1 yayýnlandý. Bir sonraki yama güncelleme, Android 5.0.2, ilk Nexus 7 tablet görüldü ve hiçbir kelime diðer cihazlara dýþarý haddelenmiþ veya sadece tablet içindir edilip henüz ***** />
Ayrýca Google, baþka bir yama güncelleme, Android 5.0.3 peçe kapalý alacak Android 5.1 iþletim sistemi öncesinde ünlü hatalarýn bazý gidermek için bu spekülasyonlar vardýr. Android OS sürümü sözde yaklaþtýkça Yine, teknoloji devi daha fazla bilgi ortaya çýkacaktýr.

SDN Okuru
SDN Okuru
5 yıl önce

5.1 güncellemesi nexus telefonlar icindir. Nexus kullanmayan kullanicilar bosuna ***** telefonlar 6 ay sonra

" Android 5.1 Lollipop’un Bildirim Merkezi Sızdı konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Android 5.1 Lollipop’un Bildirim Merkezi Sızdı ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Android 5.1 Lollipop’un Bildirim Merkezi Sızdı ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

En yeni Videolar

  1. 1 300x zoom ile telefona yakından baktık! 300x zoom ile telefona yakından baktık!
  2. 2 A101’den 35 TL’ye yüz temizleme cihazı alıp denedik! A101’den 35 TL’ye yüz temizleme cihazı alıp denedik!
  3. 3 İçerik platformlarının aile üyeliklerini karşılaştırdık İçerik platformlarının aile üyeliklerini karşılaştırdık
  4. 4 MSI Optix MAG274QRF-QD monitör incelemesi MSI Optix MAG274QRF-QD monitör incelemesi
  5. 5 Android telefondan iPhone 12 Mini'ye geçtik Android telefondan iPhone 12 Mini'ye geçtik
  6. 6 ABD yasağına Xiaomi'den ilk açıklama! ABD yasağına Xiaomi'den ilk açıklama!
  7. 7 Ofisi dumana boğduk, Mia Air ile kurtulduk! Ofisi dumana boğduk, Mia Air ile kurtulduk!
  8. 8 Galaxy S21 Ultra inceleme: Dünya ile aynı anda Galaxy S21 Ultra inceleme: Dünya ile aynı anda
  9. 9 MSI Stealth 15M oyun dizüstü bilgisayarını inceledik! MSI Stealth 15M oyun dizüstü bilgisayarını inceledik!
  10. 10 Mehmet Demirkol ile Samsung TV sohbeti! Mehmet Demirkol ile Samsung TV sohbeti!