Okunma

Android 8.1 ile hamburger emojisi düzeltildi!


29 Kasım 2017 Çarşamba 15:30
Android 8.1 ile hamburger emojisi düzeltildi!

Android 8.0 ile emojileri yenileyen Google kullanıcıların tepkisini çeken 2 farklı yenilik yapmıştı. Bunlardan ilki hamburger emojisi iken bir diğeri de bira bardağı emojisi olarak dikkat çekti.

Hamburger emojisi Android 8.1 ile düzeltildi!

Google’ın büyük tartışmalara yol açan hamburger emojisi, Android 8.1 ile değiştirildi. Büyük bir hata yapılarak dünyaca kabul görmüş hamburger malzeme sıralamasının değiştirildiği emoji, sosyal medyada alay konusu olmuştu.

hamburger emojisi

Hamburger peynirinin en alta konumlandırıldığı emojide bunun gerçek olamayacağı, peynirin üzerindeki etin kayacağı ve malzemelerin öyle durmayacağı yönünde gelen tepkiler Google’ın emojiyi düzeltmeye gitmesine neden oldu.

Uzun süredir dalga konusu olan emoji hakkında Google CEO’su Sundar Pichai de açıklama yapmış ve sorunun çözüleceğini söylemişti. Nitekim söylenende oldu.

Android 8.1 ile birlikte Emojipedia’da gözüken yeni emojide artık en altta hamburger köftesi, onun üstünde sırayla peynir, domates ve marul yer alıyor.

Yeni sürümle güncellenen bir diğer emojisiye bira bardağı. Android 8.0 sürümünde yarı dolu olan bardaktan fizik kurallarına aykırı bir şekilde taşan köpükler, yerini tam dolu olan bardaktan taşan köpüklere bırakmış.

:: Güncellenen hamburger emojisi ve bira emojisi hakkındaki düşünceleriniz neler?
yazarBekir Can Yumrutepe

Küçüklüğünden bu yana teknoloji tutkunu olan Bekir Can, 2014 yılının Ağustos ayından bu yana ShiftDelete.Net bünyesinde haberler ve makaleler yazıyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

2 yorum - “Android 8.1 ile hamburger emojisi düzeltildi!”

  1. Kemal dedi ki:

    la ne boş işlerle uğraştırıyolar adamları yaa 😀

  2. burak dedi ki:

    çok gerekli haber gerçekten

" Android 8.1 ile hamburger emojisi düzeltildi! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Android 8.1 ile hamburger emojisi düzeltildi! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Android 8.1 ile hamburger emojisi düzeltildi! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "