Android, Bu Yazılım İle Daha Keyifli


19 Ocak 2011 Çarşamba 11:30
Android, Bu Yazılım İle Daha Keyifli

Akıllı telefonlardaki en önemli konulardan biri de arayüzün başarısıdır. İşletim sistemi ne kadar güçlü olursa olsun, kullanım kolaylığı sağlamadıktan sonra sistemin geniş kitlelere yayılabilmesi olanaklı değildir ne yazık ki. Zaten şu anda işletim sistemlerindeki savaşın da bu yöne kayması bu durumun açık bir göstergesidir.

SwipePad

Android‘in arayüzü kimilerine göre çok başarılı olmakla birlikte bazı kullanıcılar çeşitli üçüncü şahıs yazılımlar ile sistemin desteklenmesi gerektiğini belirtiyor. Buradan hareketle, Android’in kullanımını kolaylaştırmak ve hızlandırmak amacıyla geliştirilmiş birçok mobil yazılım mevcut. Onlardan en yenisine yazımızda yer verdik.

SwipePad isimli Android uygulaması, telefonunuzda ön yüklü olarak gelen veya sonradan yüklenmiş üçüncü şahıs yazılımları listeleyebiliyor. Bekleme ekranına dokunarak açılan menüden parmağınızı ekran üzerinde gezdirerek istediğiniz yazılımı açabilirsiniz. Ayrıca yanlış bir simgeye tıkladığınız takdirde hemen doğru simgeye tıklarsanız telefon, ikinci tıklamanızı algılayarak istediğiniz yazılımı açacaktır.

SwipePad İndirme Sayfası

Son derece başarılı çalışan SwipePad ayarları altında çeşitli kişiselleştirmeler yapabiliyorsunuz. Başlangıçta çalıştır, destek gibi temel yazılım ayarları ve bilgilendirmelerinin yanında uygulamaya has bir takım kontrolleri de ayarlayabilmek mümkün.

Bekleme Ekranınız Aynen Kalıyor

İyi üşünülmüş en önemli ayrıntı ise SwipePad’in nasıl ekrana geleceğinin ayarlanması olmuş. Zira bu sayede hem telefonunuzun temel bekleme ekranı özelliklerini kullanabiliyorsunuz hem de yazılımın istediğiniz yöntemle açılabilmesini ayarlamış oluyorsunuz.

Ücretsiz olarak sunulan ve Android Market üzerinden indirilebilen yazılım henüz beta aşamasında ve testler sürüyor. 18 Ocak tarihi itibariyle yeni sürüme güncellenen yazılımı Android Market üzerinden SwipePad araması yaparak indirebileceğiniz gibi aşağıdaki barkodu okutarak da telefonunuza yükleyebilirsiniz.

:: Yazılımı başarılı buluyor musunuz? Kullandığınız SwipePad türevi yazılımlar neler?

 
yazarAhmet Gözütok

Mobil cihazların dünyasında neler olup bittiğini yakından izlemekten öteye geçen Ahmet, en yeni mobil gelişmelerin nabzını adeta bu dünyanın damarlarında dolaşarak tutuyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" Android, Bu Yazılım İle Daha Keyifli konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Android, Bu Yazılım İle Daha Keyifli ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Android, Bu Yazılım İle Daha Keyifli ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

En yeni Videolar

  1. 1 Galaxy Note20 serisine yakından baktık! Galaxy Note20 serisine yakından baktık!
  2. 2 Galaxy Buds Live kutu açılışı ve tüm olup bitenler! Galaxy Buds Live kutu açılışı ve tüm olup bitenler!
  3. 3 YouTube kanalımızda bu hafta neler yayınlanacak? YouTube kanalımızda bu hafta neler yayınlanacak?
  4. 4 Yerli elektrikli kepçe HICON 7W'yi kullandık! Yerli elektrikli kepçe HICON 7W'yi kullandık!
  5. 5 Duruşunuzu değiştiren cihaz: KOGDEM Straight Duruşunuzu değiştiren cihaz: KOGDEM Straight
  6. 6 Deniz kenarında çalışan yazılımcı! (Video) Deniz kenarında çalışan yazılımcı! (Video)
  7. 7 İstediği her şeyi tarayan Kodak Alaris E1035 İstediği her şeyi tarayan Kodak Alaris E1035
  8. 8 Samsung Galaxy Note20 Ultra ve Note20 yenilikleri neler? Samsung Galaxy Note20 Ultra ve Note20 yenilikleri neler?
  9. 9 Apple'ın sihirli klavyesini kutusundan çıkarttık! Apple'ın sihirli klavyesini kutusundan çıkarttık!
  10. 10 A101'den Drone aldık, başımıza neler geldi? A101'den Drone aldık, başımıza neler geldi?