Android Cihaz Yöneticisi tamamen yenilendi!


19.05.2017 07:00:00
Android Cihaz Yöneticisi tamamen yenilendi!

Google, 2013 yılında iOS işletim sistemi ile çalışan cihazlarda bulunan iPhone’umu Bul tarzında bir uygulamayı Cihaz Yöneticisi adı altında Android kullanıcılarının beğenisine sundu.

Aradan geçen 4 yıl boyunca sürekli geliştirilmeye devam edilen uygulama için geçtiğimiz günlerde büyük bir güncelleme yayınlandı.

Gelin, şimdi güncelleme sonrasında tasarımı ve adı baştan aşağı yenilenen Cihaz Yöneticisi uygulamasının detaylarına hep birlikte bakalım.

Google, Cihaz Bul uygulaması ile karşınızda!

Android Cihaz Yöneticisi veya yeni adı ile Cihaz Bul uygulaması, baştan aşağı yenilenen tasarımı ile çok daha modern ve kullanım kolaylığı sunan bir arayüze kavuşmuş durumda. 

17-05/19/google-cihaz-bul.png

Kullanıcıların Google hesapları ile ilişkilendirmiş oldukları Android cihazların konumunu görebilmelerini sağlayan Cihaz Bul uygulaması ile, gerektiği durumlarda cihazlar uzaktan kilitlenebiliyor ve içerisinde bulunan veriler silinebiliyor.

Cihaz Bul uygulamasını Play Store’dan Android cihazlarınıza yükleyebilir veya yukarıda yer alan linke tıklayarak uygulamanın APK dosyasına ulaşabilirsiniz.

:: Google’ın yeni Cihaz Bul uygulaması hakkında ne düşünüyorsunuz?


 • yazarMehmet Ali Ertunç

  2015 yılının Ekim ayında SDN ailesine dahil olan Mehmet Ali, İskenderun Teknik Üniversitesi'nde eğitim hayatına devam ediyor. Pilot olma hayali ile uçaklara olan hayranlığı her geçen gün artarken, 7 yıl önce başlayan spor hayatına zorunlu bir ara sonrasında kaldığı yerden devam ediyor.
  Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

  “Android Cihaz Yöneticisi tamamen yenilendi!” üzerine 12 yorum

  1. SDN Okuru dedi ki:

   Cihazımı bul işlevini ben 2012 senesinde Xperia Neo V cihazımda MyXperia uygulaması aracılığıyla kullanıyordum, daha da eskidir muhtemelen. Su geçirmeme özelliği, akıllı saatler vs vs… Bir çok yeniliğin aslında Sony elinden çıktığına şahit oldum. Lakin diğer firmalar 2-3 sene sonra bu yeniliklere "ayak uydurduğunda" herkes inovasyon başarısı olarak görüp ağzı açık karşıladı. Bu Sony'nin başarısızlığı mıdır yoksa bir çeşit bilinçsiz tüketim (reklama ve gaza dayalı) örneği midir bilmiyorum. Öyle fan man diye tabir ettiklerinizden de değilim; sadece teknolojiyi severim, yakından takip ederim. Ama insanların yanıma gelip elindeki yeni cihazla kendi icatlarıymış gibi hava atma çabasını tebessümle dinleyip elimdeki 3 senelik cihazda aynı özelliklerin zaten var olduğunu göstermek de gerçekten ayrıcalıklı hissettiriyor.

  2. SDN Okuru dedi ki:

   Resimdeki s8 degil cahil

  3. SDN Okuru dedi ki:

   Telefonum çalındı bu uygulamaya tanımlı bir cihazdı adam hard format attı hadi bul bakalım. Bulabilirsen

  4. SDN Okuru dedi ki:

   google cihazını bulmak için herhangi bir uygulamaya gerek yok ki

  5. SDN Okuru dedi ki:

   Bu sistem hep vardı zaten yeni değil ki.

  6. SDN Okuru dedi ki:

   O değilde resimdeki s8 kırmızı ekran sorunuyla göz dolduruyo:=)

  7. SDN Okuru dedi ki:

   Apple önce androidden caldiklarinin hesabini versin.

  8. SDN Okuru dedi ki:

   Find my iPhone. İphonedan çalmadığınız ne kaldı dandroid?

  9. SDN Okuru dedi ki:

   ne işe yarıyor telefon çalındınmı bir işe yarıyormu

  10. SDN Okuru dedi ki:

   Dün kurdum ve kesinlikle çok beğendim. Arayüz sade ve anlaşılır.

  11. SDN Okuru dedi ki:

   Çok çok güzel olmuş Android'de ki gelişim hızı beni gerçekten büyülüyor

  Yorum yazın

  Geri bildirim