Android’de “Desen Şifre” ve “PIN Kilidi” nasıl açılır?


07 Nisan 2020 Salı 03:00
Android’de “Desen Şifre” ve “PIN Kilidi” nasıl açılır?

Android telefonunuzdaki desen şifreyi unuttuysanız telefon desen kilidini kırmak zorunda kalmış olabilirsiniz. Android işletim sistemine sahip telefonların “desen kilidi sorunu” sıkça karşımıza çıkmaktadır. Bu sorunlardan en çok aranan ise Samsung desen kilidi kırma. Bildiğiniz gibi bunun için geliştirilen birçok desen kilidi kırma programı var. Belirlediğiniz desen şifreyi veya PINI unuttuysanız açmak / kırmak için yapmanız gerekenler şunlardır:

1-Fabrika ayarlarına geri dönerek düzeltme yöntemi 

Bu yöntemi kullanırken telefonunuzun şarj seviyesi mutlaka yüksek olmalı. Telefonunuzun; ana ekran tuşu, ses azaltma tuşu ve güç tuşuna birkaç saniye basılı tuttuktan sonra açılan menüde ses yüksekliği ayarlama tuşu ile “Wipe Data/Factory Reset“ seçeneğine gelin. Cihazınızı güç tuşu ile onaylayın. Android telefonunuz desen veya pin şifresi olmadan açılacaktır. Bu yöntemi kullanırken kişisel bilgilerinizin silinme ihtimali olduğunu da ekleyelim.

2-Android Cihaz Yöneticisi (Android Device Manager) uygulaması ile açma yöntemi

Uygulamayı kullanmadan öncelikle bir Gmail hesabınız olmalıdır. Genel ağ üzerinden kuracağınız Android Device Manager uygulaması içerisinde yeni şifrenizi belirledikten sonra kilitle seçeneği ile yeni bir şifreyi Android cihazınıza atayabilirsiniz.

3-Samsung cihazlar için geliştirilen Find My Mobile yöntemi

Arama motorunuza “Samsung Find My Mobile” yazdıktan sonra resmi sitedeki “Sign In” imgesine tıklayarak Samsung Android telefonunuza erişebilirsiniz.

4-“Deseni unuttum” seçeneğini kullanma yöntemi

Desen şifrenizi veya pin şifrenizi belli bir sıklıkla denedikten sonra “30 saniye bekleyin” uyarısı gelecektir. Bu uyarı sonrasında “deseni unuttum” veya “pini unuttum” seçeneğine dokunursanız ekranınıza telefonunuza önceden tanımladığınız e-posta ve şifre kutucukları görünecektir. Bu alanlara daha önce tanımladığınız bilgileri yazdıktan sonra yeni bir desen şifresi veya pin şifresi belirleyebilirsiniz. Bu yöntemi kullanmanız için Android sürümünüzün en az 4.4 KitKat ya da üstü olmalıdır.

5-Android telefonunuzdaki desen şifre veya pini bilgisayara bağlayarak kırma yöntemi

Bu yöntemi ancak Android telefonunuzda daha önceden ayarlar içerisinde yer alan USB hata ayıklama modu açık ise kullanabilirsiniz. Öncelikle telefonunuzdaki şarjın doluluğundan emin olun. USB kablonuzu bilgisayara bağlayın. Ardından komut istemi programını bilgisayarınızdan açın.

Açılan pencereye “adb shell rm /data/system/gesture.key” yazın ve klavyede enter tuşuna basın. Telefonunuzu USB kablodan çıkarın ve yeniden başlatın. Desen veya pin şifreniz kırılmış olacaktır.
Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

1 yorum - “Android’de “Desen Şifre” ve “PIN Kilidi” nasıl açılır?”

 1. Ziyaretçi dedi ki:

  Arkadaşlar bu konularda deneyimli değilseniz bu işlemleri yapmayın. Cihazınızı kaybedebilirsiniz. Ben de ilk kez yaptığımda eski telefonumu kullanılamaz hale getirmiştim. Benden sizlere tavsiyedir.

" Android’de “Desen Şifre” ve “PIN Kilidi” nasıl açılır? konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Android’de “Desen Şifre” ve “PIN Kilidi” nasıl açılır? ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Android’de “Desen Şifre” ve “PIN Kilidi” nasıl açılır? ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

En yeni Videolar

 1. 1 Xbox Series S kutusundan çıkıyor! Xbox Series S kutusundan çıkıyor!
 2. 2 iPhone güncellendikçe yavaşlar mı denedik! iPhone güncellendikçe yavaşlar mı denedik!
 3. 3 Poco X3 NFC fiyatı ve özellikleri! Poco X3 NFC fiyatı ve özellikleri!
 4. 4 iPhone'a her şeyi yaptıran Siri kestirmelerini denedik! iPhone'a her şeyi yaptıran Siri kestirmelerini denedik!
 5. 5 Herkes onu konuşuyor: OnePlus 8T inceleme Herkes onu konuşuyor: OnePlus 8T inceleme
 6. 6 EBA için en iyi 5 tablet önerisi! EBA için en iyi 5 tablet önerisi!
 7. 7 Başkasının telefonunu kontrol ettiren uygulama denedik! Başkasının telefonunu kontrol ettiren uygulama denedik!
 8. 8 A101'de satılacak Huawei Band 4 özellikleri neler? A101'de satılacak Huawei Band 4 özellikleri neler?
 9. 9 SDN ofisi için yeni bir alışveriş deneyimi yaşadık! SDN ofisi için yeni bir alışveriş deneyimi yaşadık!
 10. 10 Sony WH-1000XM4 efsane kulaklık elimizde! Sony WH-1000XM4 efsane kulaklık elimizde!