Android için Cortana güncellendi!


29 Temmuz 2017 Cumartesi 22:00
Android için Cortana güncellendi!

Windows Mobile uygulamalarını iOS ve Android ile buluşturan ve daha iyi bir kullanıcı deneyim sunmak için çalışmalarına devam eden Microsoft’un, üzerine yoğunlaştığı uygulamalardan birisi de, kişisel asistanı Cortana.

Siri gibi rakipleri karşısında halen yolun başında bir kişisel asistan olan Cortana’yı her geçen gün geliştirmeye devam eden Microsoft, Android için yeni bir güncelleme yayınladı.

Gelin, şimdi Microsoft’un Cortana için Google Play Store‘da yayınladığı güncellemenin detaylarına hep birlikte bakalım.

Microsoft, Cortana için yeni bir güncelleme yayınladı!

Yayınlanan güncelleme ile birlikte 2.9 sürümüne yükseltilen Cortana’nın tasarımında değişikliğe gidilerek, daha kullanıcı dostu bir arayüze kavuşması sağlanıyor.

17-07/29/cortana.png

Zira bir önceki sürümde üç ana sekmeden oluşan ve bu nedenle kafa karıştırıcı bir yapıya sahip olduğu yönünde kullanıcıların tepkisini alan uygulama, güncelleme sonrasında iki sekmeye indirgeniyor.

Komut vererek kolayca arama yapılmasına ve mesaj gönderilmesine imkan tanıyan Cortana’da Hatırlatıcı simgesi sağ üst köşeye taşınırken, kullanıcıların Anımsatıcı’ya kolayca ulaşması sağlanıyor.

Microsoft Cortana’nın yeni sürümüne Google Play Store üzerinden ulaşabilir veya yukarıda yer alan linke tıklayarak APK dosyasını indirebilirsiniz.

:: Cortana’yı aktif olarak kullanıyor musunuz?


 • yazarMehmet Ali Ertunç

  2015 yılının Ekim ayında SDN ailesine dahil olan Mehmet Ali, İskenderun Teknik Üniversitesi'nde eğitim hayatına devam ediyor. Pilot olma hayali ile uçaklara olan hayranlığı her geçen gün artarken, 7 yıl önce başlayan spor hayatına zorunlu bir ara sonrasında kaldığı yerden devam ediyor.
  Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

  “Android için Cortana güncellendi!” üzerine 3 yorum

  1. SDN Okuru dedi ki:

   Biz Türk kullanıcılar Cortana'ya uzaktan bakmaya devam edıyoruz.. O yuzden haber degerı fazla yok 😉

  2. SDN Okuru dedi ki:

   Türkçe desteği yok hala sanırım o yüzden ceyda 1 numara benim için mesajları okuması çok komik

  3. SDN Okuru dedi ki:

   Türkçe dil desteği var mı onuda yazsanıza

  Yorum yazın

  Geri bildirim