Okunma

Android İçin En İyi PDF Uygulamaları


12 Aralık 2014 Cuma 09:35
Android İçin En İyi PDF Uygulamaları

İnsanlar onyıllar öncesine kadar, kitap, gazete ve dergileri, direkt fiziksel olarak satın alıp okurlardı. Ancak nesil değiştikçe kitap okumanın da şekli değişti.

Son yıllarda yazılı okumanın aksine, e-kitap okuyucular, tabletler ve akıllı telefonlarda kitap okumaysa, daha popüler oldu.

Kitap okumak için telefon ve tableti seçenler, kitap okuma uygulamaları dışında, en çok PDF formatındaki içerikleri okuyorlar.

Adobe‘un geliştirdiği PDF formatındaki içerikleri okumak için Android‘in uygulama mağazası Google Play Store‘da, çok sayıda uygulama yer alıyor.

Peki, PDF okumak için kullanılabilecek iyi uygulamalar hangileri? Sizler için, Android cihazınızda kullanabileceğiniz en iyi PDF okuma uygulamalarını sıraladık.

14-12/03/2.png

Adobe Reader

PDF formatının geliştiricisi Adobe, PDF formatındaki belgeleri okuyabileceğiniz en iyi Android uygulamasını da geliştirmiş. Gece modundan, sayfa sayfa okumaya kadar pek çok özellik sunan Adobe Reader, kullanabileceğiniz en iyi uygulamalardan biri.

Özellikle diğer uygulamalara kıyasla PDF belgeleri en hızlı şekilde açabilen Adobe Reader, hafif yapısıyla, giriş seviye cihazlarda dahi sorunsuz kullanılabiliyor.

:: Adobe Reader uygulamasını indirmek için tıklayın.

14-12/03/3.png

ezPDF Reader

ezPDF Reader uygulaması, en iyi olduğunu söyleyebileceğimiz uygulamalardan biri. Zira uygulama, PDF belgeleri açmanın yanında, düzenleyebilme özelliğine de sahip.

PDF belgeleri okumanın yanı sıra, belgeler üzerine çizimler yapabilme, metinleri düzenleyebilme gibi özellikler sunan ezPDF Reader uygulamasının ücretsiz sürümü, ne yazık ki sınırlı sayıda özelliğe sahip.

:: ezPDF Reader uygulamasını indirmek için tıklayın.

14-12/03/4-1417636549.jpg

Foxit Mobile PDF

Foxit Mobile PDF, belgeleri görüntüleyebilme ve belgeler üzerinde küçük düzenlemeler yapabilmenize, olanak sağlıyor.

Android 2.2 ve üzeri bulunan cihazlarda kullanabileceğiniz Foxit Mobile PDF, kullanımı kolay arayüzü ile diğer uygulamaların bir adım önünde yer alıyor.

:: Foxit Mobile PDF uygulamasını indirmek için tıklayın.

14-12/03/5.png

MuPDF

Adobe Reader benzeri bir arayüze sahip MuPDF, Adobe Reader‘dan daha da hafif bir yapıya sahip.

Küçük boyutlu olan MuPDF, hızlı ve özellikle giriş seviye cihazlarda PDF, XPS ve CBZ formatlarındaki dosyaları görüntüleyebilme için geliştirilmiş.

:: MuPDF uygulamasını indirmek için tıklayın. 

14-12/03/6-1417636582.jpg

SmartQ Reader

Kullanımı kolay ve PDF okumanızı kolaylaştıracak pek çok özellik sunan SmartQ Reader uygulaması, arayüz olarakta çok başarılı görünüyor.

Gözleri bozuk ya da renk körü olanlar için PDF belgenin renklerini değiştirebilme yeteneğine sahip uygulama, Android 2.2 ve üzeri bulunan cihazlara, ücretsiz olarak yüklenebiliyor.

:: SmartQ Reader uygulamasını indirmek için tıklayın.

:: En çok hangi uygulamayı beğendiniz?
yazarCaner Sönmez

Yeni teknoloji ve girişimleri başarılı şekilde takip eden Caner, yeni nesil mobil teknolojilere ve Android'e karşı beslediği ilgiyle birlikte, deneyimlerini sizlerle paylaşıyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

3 yorum - “Android İçin En İyi PDF Uygulamaları”

  1. SDN Okuru dedi ki:

    Officesuite pro hepsine bedel bence

  2. SDN Okuru dedi ki:

    WPS kullanıyorum. PDF ve Office uygulamalarını destekliyor ve bulut desteğiyle de bütün belgelerimi tek yerde kullanabiliyorum.

  3. SDN Okuru dedi ki:

    EzPdf’in ücretli sürümünü kullanıyorum, tavsiye ederim.

" Android İçin En İyi PDF Uygulamaları konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Android İçin En İyi PDF Uygulamaları ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Android İçin En İyi PDF Uygulamaları ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "