Android için Instagram kısayolları geliyor


02 Ekim 2019 Çarşamba 12:16
Android için Instagram kısayolları geliyor

Android 7.1 Nougat ile birlikte uygulama kısayolları hayatımıza girmişti. Uygulama simgesine uzun süre basıldığında ortaya çıkan kısayollar kullanıcıların işlem yapmasını pratik hale getiriyordu. Ancak, 2016 yılında Android’e gelen bu özellik bir türlü Instagram uygulamasında kendini gösteremedi. Ta ki bugüne kadar. Instagram kısayolları için ilk müjde geldi.

Instagram kısayolları Android için geliyor

iPhone 6S ile birlikte iOS ekosistemine 3D Touch geldi. Instagram da bu özelliği ekleyen uygulamalardan biri oldu. iOS’taki kısayolları ile karşımıza Yeni Gönderi, Kamera ve Hareketleri Gör seçenekleri çıkıyor. Şimdi bunun Android tarafında da kullanıma sunulacağı konuşulmaya başlandı.

Paylaşılan kaynak kodlar ile Instagram kısayollarında da karşımıza benzer seçenekler çıkacağını gördük. Kameraya ve yeni gönderi paylaşımına kısayoldan ulaşabilecek olan kullanıcılar aynı zamandan Hareketleri Gör ve Direct seçeneklerine de erişebilecek.

Hemen belirtelim bu özellik şimdilik tüm Android kullanıcıları için geçerli değil. Belirli kullanıcılara açılan özellik tahminlere göre bir süre teste tabi tutulacak. Yapılan testler ve kullanıcılardan alınan geri bildirimler sonucunda, yeni özellik tüm kullanıcılar için aktif hale gelecek.

Instagram, Facebook’un kanatları altında olan bir sosyal medya platformu. Durum böyle olunca, benzer özelliğin Facebook için de gelebilme ihtimali ortaya çıkıyor. Facebook’ta da benzer kısayolları zaman içinde görmemiz mümkün.
yazarHazal Orta

2012 yılında editörlük kariyerine başlayan yazarın yolu yakın zamanda ShiftDelete.Net ile kesişti. Teknoloji gündemini yakından takip eden yazar, Türkiye ve dünya gündeminde yaşanan teknolojik gelişmeleri okurlara aktarıyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" Android için Instagram kısayolları geliyor konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Android için Instagram kısayolları geliyor ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Android için Instagram kısayolları geliyor ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

En yeni Videolar

  1. 1 Galaxy Note20 serisine yakından baktık! Galaxy Note20 serisine yakından baktık!
  2. 2 Galaxy Buds Live kutu açılışı ve tüm olup bitenler! Galaxy Buds Live kutu açılışı ve tüm olup bitenler!
  3. 3 YouTube kanalımızda bu hafta neler yayınlanacak? YouTube kanalımızda bu hafta neler yayınlanacak?
  4. 4 Yerli elektrikli kepçe HICON 7W'yi kullandık! Yerli elektrikli kepçe HICON 7W'yi kullandık!
  5. 5 Duruşunuzu değiştiren cihaz: KOGDEM Straight Duruşunuzu değiştiren cihaz: KOGDEM Straight
  6. 6 Deniz kenarında çalışan yazılımcı! (Video) Deniz kenarında çalışan yazılımcı! (Video)
  7. 7 İstediği her şeyi tarayan Kodak Alaris E1035 İstediği her şeyi tarayan Kodak Alaris E1035
  8. 8 Samsung Galaxy Note20 Ultra ve Note20 yenilikleri neler? Samsung Galaxy Note20 Ultra ve Note20 yenilikleri neler?
  9. 9 Apple'ın sihirli klavyesini kutusundan çıkarttık! Apple'ın sihirli klavyesini kutusundan çıkarttık!
  10. 10 A101'den Drone aldık, başımıza neler geldi? A101'den Drone aldık, başımıza neler geldi?