Okunma

Arayanın Kim Olduğunu Sesinden Tanıyın


23 Aralık 2010 Perşembe 11:30
Arayanın Kim Olduğunu Sesinden Tanıyın

Akıllı telefonların ve özellikle de Symbian’ın henüz hayatımızda yeni yeni yer etmeye başladığı dönemlerde kişiye özel zil sesleri atayabilmek, telefonun önemli bir artısı olarak görülürdu.

Android‘e Özel Zil Sesi Yöneticisi

Birçok kullanıcının o dönem uygulanması bir hayli zor olan bu işi müthiş bir gayret ile tüm rehbere uyguladığı günler çok geride kalmadı. Zaman içinde akıllı telefonların bu yönü gelişmekten ziyade geri kalarak, atıl kalmış bir özellik halini aldı.

Ancak şimdi bu işi çok hızlı ve kolayca yerine getirebilen hayli gelişmiş bir Android uygulaması mevcut. Şimdi gelin Who Is It isimli Android uygulamasının detaylarına birlikte bakalım.

Kullanışlı Arayüz

Who Is It çeşitli profiller oluşturarak, bu profiller doğrultusunda rehberinizdeki kişilere zil sesleri atayabilmenize olanak tanıyor.

Yıldızlı Seçim

Profil odaklı kullanımı sayesinde istediğiniz kişilere istediğiniz zil seslerini atamak bir hayli kolay. Uygulama, rehberdeki herhangi bir kişiyi yahut kişiye atanmış profili seçtiğinizde, gelen ekrandan hangi kriterlerin devreye girebileceğini seçmenize de olanak tanıyor.

Gmail uyarı tonu, gelen arama bildirimi, sms ve mms seslerini yazılım arayüzünden kişiselleştirebiliyorsunuz. Yıldızlama mantığıyla işaretli yıldızlar, belirlenen sesin çalmasını sağlarken, işaretin kaldırılması telefonun ön tanımlı zil sesinin çalmasını sağlıyor.

Uyarılar ve Ses Yüksekliği

Gelişmiş uyarı ayarlarını olabildiğince kişiselleştirmeye olanak tanıyan yazılımın, zil sesi yüksekliğini istenilen profil için kişiselleştirme imkanı da bulunuyor. Bu sayede istediğiniz kişilere daha yüksek zil sesleri istediğiniz kişilere yahut zaman dilimlerine daha düşük zil sesleri atayabilmeniz olanaklı.

Uygulamanın profil ayarları altından titreşim uyarıları, ekran aydınlatma uyarıları gibi farklı bildirim seçeneklerini de ayarlayabilmeniz olanaklı.

İndirme Sayfası

Android Market üzerinden ücretsiz olarak indirilebilen yazılıma, Market üzerinde WhoIsIt araması yaparak ulaşabileceğiniz gibi aşağıdaki barkodu telefonunuza okutarak da erişebilirsiniz.

:: Telefonunuzda kişiye özel zil sesleri kullanıyor musunuz?

 
yazarAhmet Gözütok

Mobil cihazların dünyasında neler olup bittiğini yakından izlemekten öteye geçen Ahmet, en yeni mobil gelişmelerin nabzını adeta bu dünyanın damarlarında dolaşarak tutuyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

4 yorum - “Arayanın Kim Olduğunu Sesinden Tanıyın”

 1. SDN Okuru dedi ki:

  adam gibi açıklayın şunu kardeşim

 2. SDN Okuru dedi ki:

  galaxy s4 de kişiye özel melodi nasıl yapabilir anlayabilecegimiz şekil yazarmısınız? lütfen

 3. SDN Okuru dedi ki:

  türkçe açıklarsanız iyi olur anlamıyoruz

 4. SDN Okuru dedi ki:

  zaten buna benzer uygulamayı nokia telefon stabil özelliği olarak sunuyor.

" Arayanın Kim Olduğunu Sesinden Tanıyın konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Arayanın Kim Olduğunu Sesinden Tanıyın ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Arayanın Kim Olduğunu Sesinden Tanıyın ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "