Android için PCMark 2.0 çıktı


14 Ekim 2016 Cuma 12:00
Android için PCMark 2.0 çıktı

Android ekosisteminde telefonlarımızın ve tabletlerimizin performansını ölçümleyen birçok Benchmark yazılımı bulunuyor.

Bu Benchmark yazılımlarından biri de Futuremark‘ın geliştirmiş olduğu PCMark uygulaması.

Telefonların hem pil performansını ölçümleyen hem de baz performansına bakabildiğimiz PCMark uygulamasının yeni sürümü çıktı. 

PCMark 2.0 neler sunuyor?

PCMark 2.0 sürümüyle beraber uygulamaya 2 yeni Benchmark testi geliyor. Bunlardan biri gerçek dünya koşullarını taklit ederken, artık telefonunuzun diğer Android sürümlerine oranla değişen performans farkına da göz atabiliyorsunuz.

16-10/14/pcmark-20-cikti-2.jpg

İlk olarak uygulamanın en önemli testinden başlayalım. Work 2.0 hem bataryayı hem de performansı bir arada test ediyor. Önceki sürüme göre geliştirilen bu test, artık daha iyi ölçümleme yapıyor ve içerisinde 2 yeni bölüm bulunduruyor.

Work 2.0 ile birlikte “video düzenleme” ve “veri manüpilasyonu” testleri eklendi. Ayrıca web’te gezinme, yazma ve fotoğraf düzenleme testleri de geliştirildi.

PCMark 2.0 ile birlikte gelen bir diğer yeni test ise “Bilgisayar Görüşü“. Bu test, çoklu görsel tanıma kabiliyetini TensorFlow, ZXing ve Tesseract gibi bazı açık kaynaklı kütüphaneleri kullanarak ölçümlüyor.

:: Yeni PCMark benchmarkını nasıl buldunuz?
yazarKerem Enginar

Özellikle akıllı telefonlar olmak üzere uzun süredir en yeni mobil ürünleri inceleyen Kerem, bunun yanı sıra donanım ürünleriyle de ilgileniyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

2 yorum - “Android için PCMark 2.0 çıktı”

  1. SDN Okuru dedi ki:

    sistem testlerine güvenmiyorum bi güncelleme geliyor puanlar değişiyor nasıl bi mantık bu pcmark pil testi çok yararlı

  2. SDN Okuru dedi ki:

    En iyi benchmark bu digerleri yalan

" Android için PCMark 2.0 çıktı konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Android için PCMark 2.0 çıktı ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Android için PCMark 2.0 çıktı ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "