Okunma

Android Lollipop Kesinlik Kazanıyor


15 Ekim 2014 Çarşamba 10:00
Android Lollipop Kesinlik Kazanıyor

Android‘in yolda olan son sürümü Android L’in gerçek adı kesinleşmek üzere! Şimdiye kadar sayısız sızıntı, ihtimal ve iddia ortaya çıkmış, tabiri caiz ise her kafadan farklı bir ses gelmişti.

Bugün çıkan bir başka görsel ise Android L’in, çoğunluğun tahmin ettiği gibi Android Lollipop adını taşıyacağını ima ediyor. Bir Google geliştiricisinin kullandığı cihazlardan birinden gelen ekran görüntüsü direkt olarak bir lolipop ikonuna sahip!

Bildirim alanındaki yer alan de-bug ikonlarının tam yanında bulunan bir lolipop ikonu doğal olarak akla ilk olarak Android Lollipop’u getiriyor! Üstelik de Google’ın Android L’in gerçek adının bugün kesin olarak açıklayacağı söyleniyor.

Hatırlayacağınız gibi bundan aylar önce Android L için “Key Lime Pie” adı geçmişti. Hatta Google çalışanlarından biri bununla ilgili bir çizim dahi gerçekleştirmişti. Üstelik de aynen bahsini ettiğimiz lolipop örneğinde olduğu gibi, benzer bir ikon yine bir bildirim alanında görünmüştü. Daha sonra bu görüntünün sahte olduğu ortaya çıktı.

Bakalım bu sefer de ortada bir sahte görsel mi var, yoksa Google Android L’in açılımı Lollipop mu olacak.

14-10/15/android-lollipop.jpg

:: Android L’in gerçek adı ne olabilir?
Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

16 yorum - “Android Lollipop Kesinlik Kazanıyor”

 1. SDN Okuru dedi ki:

  Böyle eğlenceli şeylerle gelin iOS 6 7 8 ne … Bu mu değişiklik cahil kaynıyor etraf ah ah

 2. SDN Okuru dedi ki:

  El padrino, bir önceki yorumda lolipopun olmaması L nin asla lolipop olmayacağı anlamına gelmez ki zaten lolipopun olmaması gözlerden kaçmadı derken haberi yazan kişi bunu ima etmiş. Tabi anlayabilene..
  Bence iki düşünüp bir konuşalım ve kimseyi gereksiz yere suçlamayalım. Shiftdelete bence haberlere en hızlı ve en güvenilir şekilde ulaşabileceğimiz sitelerin başını çekiyor. Şahsen ben her gün girip haberleri buradan okuyorum.

 3. KatyPerry dedi ki:

  Bundan sonra çýkacak Android B ” B…k

 4. balaban6162 dedi ki:

  Ýyice çýðrýndan çýkýyor iþ, adm gibi teknolojik bir isim bulamýyorlarmý, kitkat lolipop bu nedir yav. Sonrakide olsun Android Ý (imam bayýldý) hey Allah’ým ya.

 5. SDN Okuru dedi ki:

  Lolipop degil lokma tatlisi olacak aha yazdim

 6. alig_6 dedi ki:

  Death Note: Watashima eL’udes

 7. SDN Okuru dedi ki:

  Android Lokma olsun!

 8. SDN Okuru dedi ki:

  Ne android L imis 😀 adamlar lansman bile yapmiyorlar buna ragmen mevzu oldu yeni androidin ne isminde olucagi

 9. Mr.Awesome dedi ki:

  O deðilde ”L” büyük yenilikler içeriyor. Bene isimde yenilik içermeli artýk tatlý ismini býrakmalý.
  Öneri: LEBLEBÝ

 10. SDN Okuru dedi ki:

  Yok kitkat çikolataydı, vay efendim jelly bean di, lollipoptu
  ulan ne çektiniz be androidçiler
  Sıradaki de bari iskender olsun da karnınız doysun 😀 Hep şeker hep şeker olmaz ki canıımmm (bu arada bende androidçiyim) :)))

 11. El Padrino dedi ki:

  "Bir süredir Android L’nin açýlýmý olduðu düþünülen Lolipop’un videoda yer almamasý ise dikkatlerden kaçmadý."

  Bir önceki haberde Lolipop’a dair hiçbir iz yokkken þimdi ise "Lolipop olduðu kesinlik kazanýyor" diye haber yapýlýyor.Buradan anladýðýmýz, bir teknoloji sitesine arka arkaya birbiriyle çeliþkili haber yaptýrmayý baþarýyor ise Google reklam iþini iyi yapýyor demektir.

 12. SDN Okuru dedi ki:

  lolipop logosunu oraya hem photoshopla rahatça koyabilirim hem de bu logoya sahip bir application bulabilirim. Bu arada ice crem sanwichte yukarda dondutmaya dair bir şey yoktu kitkatta da yukarda kitkat göremedik. Yani hangi veriye dayanarak yukarda lolipop benzeri bir şey görünce lolipop olacak diyebiliyorlar hakikaten ilginç.

" Android Lollipop Kesinlik Kazanıyor konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Android Lollipop Kesinlik Kazanıyor ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Android Lollipop Kesinlik Kazanıyor ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "