Okunma

Android P gelişmiş numara engelleme ile gelebilir


03 Mart 2018 Cumartesi 14:05
Android P gelişmiş numara engelleme ile gelebilir

Google’ın bir sonraki Android sürümü olan Android P ile ilgili yeni detaylar ortaya çıkmaya devam ediyor. Bir Sony mühendisi tarafından yapılan önerme, yeni Android sürümünde karşımıza çıkabilir.

Android P için daha gelişmiş bir arama uygulaması

Yaptıkları özel Android sürümleriyle ön plana çıkan XDA Developers’ın haberine göre, bir Sony mühendisi tarafından sunulan bir takım yeni özellikler Android P’de kullanıcılara sunulabilir.

Android P’nin varsayılan arama uygulamasına eklenebilecek yeni numara bloke seçenekleri, kullanıcıların klasik olarak gerçekleştirdikleri numara engelleme eylemini çok daha zahmetsiz kılıyor.

Eğer isterseniz; sizi arayan kişi rehberinizde değilse, gizli numaraysa, ankesörlü telefondan arıyorsa veya arayan tarafında hiçbir bilgi yok ise o numarayı Android size sormadan engelleyebilecek.

Böylece eski sürümlerde olduğu gibi, numara sizi rahatsız ettikten sonra siz engellemek zorunda kalmayacaksınız.

Özellik acil durumlarda devre dışı kalıyor

112 gibi acil servislerin aranması durumunda çevrenizdekilerin veya başkalarının size ulaşabilmesi için otomatik olarak devre dışı kalan arama bloke sistemi telekomünikasyon şirketi tarafından devre dışı bırakılabiliyor.

Yani bu özelliği telekomünikasyon şirketleri isterlerse, size ücret karşılığında sunabilecekler.

Özelliğin geleceğinin henüz kesinleşmediğini, bir kez daha belirtelim.

:: Numara engelleme yazılımı kullanıyor musunuz?
yazarBerkin Kayalar

Küçüklüğünden beri teknolojiyle içli dışlı olan ve en yeni gelişmeleri paylaşan Berkin, boş vakitlerinde Nintendo oyunları oynamaktan keyif alıyor
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

2 yorum - “Android P gelişmiş numara engelleme ile gelebilir”

  1. Ahmet Güven dedi ki:

    Aynen arkadaş yıllar önce MSN in çözmüş olduğu sistemi entegre etmek bu kadar zor olmamalı

  2. Garez Darktonk Song dedi ki:

    avira ile çok önceden sunulan işlev…

" Android P gelişmiş numara engelleme ile gelebilir konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Android P gelişmiş numara engelleme ile gelebilir ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Android P gelişmiş numara engelleme ile gelebilir ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "