Android Pay kullanım alanı genişliyor!


19.05.2017 09:00:00
Android Pay kullanım alanı genişliyor!

Android Pay hakkında yeni haberler gelmeye devam ediyor. Google I / O 2017 etkinliği sırasında, Android Pay‘i daha fazla kullanıcıya ulaştıracaklarını açıklayan Google yetkilileri, hizmet listesine beş yeni ülkenin daha eklendiğini duyurdu.

Android Pay, daha fazla kullanıcıya ulaşmayı hedefliyor!

Google bu yeni beş ülkede henüz ne zaman hizmete gireceklerini açıklamadı, fakat bu yeni ülkeleri gün yüzüne çıkarttı. Bu ülkeler, Tayvan, Rusya, Brezilya, Kanada ve İspanya olarak belirtildi.

Yeni eklenecek ülkeler ile birlikte hizmet verdiği ülkelerin sayısını 15‘e çıkartacak olan Google, Android Pay‘i ilerleyen günlerde daha fazla pazarda aktif edeceklerinin de sinyalini verdi.

17-05/19/android-pay.jpg

Ayrıca Google, Mastercard ve Visa kullanıcılarına sunduğu bu hizmeti, Ekim ayında PayPal kullanıcılarına da sunmayı düşündüklerini de açıkladı. Böylece PayPal kullanıcıları da mobil üzerinden rahatlıkla ödeme yapabilecekler. 

Henüz Android Pay‘in ülkemizde ne zaman hizmete gireceği hakkında bir fikrimiz yok. Ancak Google, daha fazla ülkenin pazarına açılmayı düşünüyor. Böylelikle, ülkemizde de en kısa süre içinde Android Pay hizmeti ile baş başa kalacağımızı tahmin etmekteyiz.

:: Android Pay hakkında ne düşünüyorsunuz?


 • yazarDeniz Aslan

  Teknoloji dünyasının bağrında gencecik bir yazar olan Deniz, teknolojiye olan merakını okurlara aktarmaktan büyük bir zevk duyuyor.
  Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

  “Android Pay kullanım alanı genişliyor!” üzerine 3 yorum

  1. SDN Okuru dedi ki:

   Brezilya da bir çok alanda düzey olarak bizim gibi aslında. Hani hepimizin ilkokul liseden bildiği "gelişen ülkeler" kategorisindeyiz ikimiz de. Ama gördüğüm kadarıyla bizim geç kaldığımız bir çok teknolojiye Brezilya anında ayak uydurabiliyor. Sadece kullandıkları dil ile ilgili bir şey olduğu kanısında değilim. Google Asistan'a bu yıl eklenecek diller arasındada Türkçe es geçilebiliyor mesela. Bu konuda sadece adamlara kızmanın gerçekçi olmakla bir ilgisi yok, ülke olarak bir şeyleri sorgulasak fena olmaz sanırım.

  2. SDN Okuru dedi ki:

   Abi kulağı çok saçma geliyor, KULAĞI ; KULAĞA değil !Bence de güncellemenin KULAĞI cok sacma

  3. SDN Okuru dedi ki:

   Valla bekliyorum şahsen büyük kolaylık ama gelse de nerede kullanacağız mechul!

  Yorum yazın

  Geri bildirim