Okunma

Android Satışları Tepeye Ulaştı


29 Aralık 2011 Perşembe 11:30
Android Satışları Tepeye Ulaştı

Geride bıraktığımız hafta sonu Amerika ve Avrupalılar için oldukça önemliydi. İsa’nın doğuşu kabul edilen Christmas günü, hafta sonu kutlandı. Diğer taraftan günümüzün getirdiği alışveriş çılgınlığı, christmas dönemini de vurdu. 24 ve 25 Aralık tarihlerinde birbirine hediye almak isteyen milyonlarca insan alışveriş merkezlerine gitti.

Bütün firmalar bu iki günde, normalden çok daha fazla ürün satışı yaparak yılı iyi bir şekilde kapatmanın planlarını yaptı. Henüz birçok firma tam satış rakamlarını açıklamasa da şuan için Apple‘ın bilgisayar satışlarında büyük bir artış yaşadığını biliyoruz. Diğer bir haber ise Android cephesinden geldi. Twitter hesabından Android ile ilgili rakamları açıklayan Andy Rubin, Christmas dönemin 3.7 milyon Android cihazın aktif edildiğini belirtti.

Sadece 2 gün için 3.7 milyon Android cihazın aktif edilmesi gerçekten çok yüksek bir rakam. Normalde bir günde aktif edilen Android cihaz sayısının milyonun çok altında olduğunu belirtelim.

:: Sizce bu yılı android mi iOS mu önde bitirecek?
yazarYusuf Canpolat

Teknolojiyle bütünleşmiş halde yaşamakta olan yazar iPhone'unu yanından hiç ayırmaz. Her an her yerde internete bağlıdır ve aynı zamanda sıkı bir konsol oyuncusudur.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

8 yorum - “Android Satışları Tepeye Ulaştı”

 1. SDN Okuru dedi ki:

  Nokia sybian da cok zorladi kendini. android nokiada kullanilmasaydi nokia 6 ayda iflas edersi

 2. SDN Okuru dedi ki:

  nokia Bitmiştir artk yasasın android…. Tek Aşk Android.

 3. SDN Okuru dedi ki:

  nokia Bitmiştir artk yasasın android…. Tek Aşk Android.

 4. SDN Okuru dedi ki:

  sysbian bitirdi nokia yı 🙂 forever android eh ios da tek başına nereye kadar devam eder sıraya girip bekleyip iphone bekleyenlere bağlı 🙂

 5. SDN Okuru dedi ki:

  nokia mı o da neyin nesi yeni bir firmamı ?

 6. SDN Okuru dedi ki:

  Android önde bitirecektir.

 7. SDN Okuru dedi ki:

  nokia bitmiştir..

 8. Nemre dedi ki:

  Eminim Nokia Bu Yazılanları Gözyaşı İçinde Okuyordur.

" Android Satışları Tepeye Ulaştı konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Android Satışları Tepeye Ulaştı ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Android Satışları Tepeye Ulaştı ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "