Android telefonlar için güvenlik açığı uyarısı


17 Kasım 2019 Pazar 16:15
Android telefonlar için güvenlik açığı uyarısı

Android telefonlar üreten 29 firmanın, güvenlik açığı tehlikesiyle karşı karşıya olduğu tespit edildi.  Saf Android cihazların üzerine firmaların yaptıkları arayüz katmanlarında tam 146 adet güvenlik açığı olduğu ortaya çıktı.

Kryptowire güvenlik firmasının araştırmaları sonucunda ortaya çıkan güvenlik açıkları genel olarak Asya’da faaliyet gösteren firmalarda bulunduğu tespit edildi. Ancak listede Samsung ve Asus gibi firmaların da olduğu gelen haberler arasında.

Android telefonlar için büyük güvenlik açığı

Android telefonlar güvenlik açığı ile karşı karşıya

Güvenlik açığı verileri incelendiğinde ise, izinsiz ses kaydından, istemsiz komut çalıştırmaya hatta sistem ve kablosuz ayarlarını değiştirmeye kadar bir çok zararlı tehditin olduğu ortaya çıkarıldı. Şirket kurucusu Angelos Stavrou ise yaptığı açıklamada “Ucuz cihazlar yaratma savaşında, yazılım kalitesinin düşmesinin kullanıcıları zor durumda bırakacağına inanıyorum” ifadelerini kullandı.

Google tarafından gelen açıklama ise şöyle; “Böyle bir konuda bize destek olan tüm güvenlik firmalarının çalışmalarını takdir ediyoruz.

Cihazlar piyasaya sunulmadan önce 100 ila 400 arasında önceden yüklenmiş uygulamaya sahip oluyor. Bu uygulamaların çoğunun fiziksel cihazı yapan şirketlerin olmaması, üçüncü kişilerden gelen kodların tehdit oluşturduğu ve üzerinde çalışmalara başlanacağı duyuruldu.

Samsung cihazlarda ise 33 güvenlik açığı yakalandığını bildirildi. Samsung ise bu güvenlik sorunlarını denetleyerek, uygun güvenlik önlemleri ile bu açıkları kapattığını belirtti.

Saf işletim sistemli cihazların üzerine satıştan önce eklenen üçüncü parti yazılımların denetlenmesi konusunda bir çok güvenlik firması çalışmalarını sürdürüyor.
Abone ol
Bildir
guest
7 Yorum
Dahili geri bildirimler
Tüm yorumlar
Teknoloji Dostu
Teknoloji Dostu
1 yıl önce

Ama abi dandroid özgürlük yaaa

M_srky
M_srky
1 yıl önce

İOS da böyle bişi olsa ortalığı yakıp yıkarlar ama android de olsa kimseden ses çıkmaz evet evet android özgürlük aynen…

Teknoloji Dostu
Teknoloji Dostu
1 yıl önce

Huawei için güvenlik açığı var mı?

Teknoloji Dostu
Teknoloji Dostu
1 yıl önce

güvenli diye bir şey yok. yok android yok ios. hepsi güvensiz. en iyisi fişi çekmek.

Teknoloji Dostu
Teknoloji Dostu
1 yıl önce

Bir haber ile piyasayı yönlendirme çabaları.. Apple da, Google da aynı amaca hizmet eden birer figüran sadece. Hangisini kullandığınız farketmiyor. Gönüllü olarak fişlenmek üzere, bir de üzerine cebinizden para verip takip cihazları satın alıyorsunuz. İşte bunun adı da kapitalizm… Sizi takip etmek ve bilgi toplamak istiyoruz, ama bunun için gerekli olan cihazları da yine sizin cebinizdeki parayı alarak sizlere dağıtmak istiyoruz. Bizler de gönüllü denekler olarak, her sene bizleri daha derinden takip için çıkan modelleri almak ve kendimizi izlettirmek için çalışıp duruyoruz. :))))

Teknoloji Dostu
Teknoloji Dostu
1 yıl önce

Telegram kıllanın yandex kullanın google kullanmayın.eğer güvenlik istiyorsanız

Teknoloji Dostu
Teknoloji Dostu
1 yıl önce

Televizyondan bile izleniyoruz. Güvenlik istiyorsan dijital herşeyi banka kartlarını geride bırakıp bir dağ köyüne yerlescen kaz besliycen.

" Android telefonlar için güvenlik açığı uyarısı konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Android telefonlar için güvenlik açığı uyarısı ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Android telefonlar için güvenlik açığı uyarısı ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

En yeni Videolar

  1. 1 Logitech M190 mouse inceleme Logitech M190 mouse inceleme
  2. 2 AirPods Pro rakibi Jabra Elite 85T incelemesi AirPods Pro rakibi Jabra Elite 85T incelemesi
  3. 3 M1 işlemcili Mac mini kutusundan çıkıyor M1 işlemcili Mac mini kutusundan çıkıyor
  4. 4 Türkiye'de ilk! Galaxy S21 Ultra kutu açılımı Türkiye'de ilk! Galaxy S21 Ultra kutu açılımı
  5. 5 QCY T5 Bluetooth kulaklık incelemesi QCY T5 Bluetooth kulaklık incelemesi
  6. 6 Uygun fiyatlı realme Watch S kutusundan çıkıyor! Uygun fiyatlı realme Watch S kutusundan çıkıyor!
  7. 7 Tuzla Teknoloji Müzesi'nde tarihe tanıklık ettik Tuzla Teknoloji Müzesi'nde tarihe tanıklık ettik
  8. 8 SDN ofisi parayı ne yapıyor? SDN ofisi parayı ne yapıyor?
  9. 9 Dünyanın en büyük AirPods'u kutusundan çıkıyor! Dünyanın en büyük AirPods'u kutusundan çıkıyor!
  10. 10 Facebook hem kabul etti hem 'tehdit' etti Facebook hem kabul etti hem 'tehdit' etti