Okunma

Android ve iOS İçin Bağımlılık Yapan Oyunlar


10 Haziran 2016 Cuma 19:00
Android ve iOS İçin Bağımlılık Yapan Oyunlar

Bağımlılık derecesinde oyun oynayan Android ve iOS kullanıcılarına yönelik olarak, elinize aldıktan sonra bırakamayacağınız oyunları sizin için derledik.

Tarihi süreçteki Real Soccer, Temple Run, Clash Of Clans, Trivia Crack gibi oyunların yerini alabilecek uygulamalardan bahsediyoruz.

1-Stack

Stack uygulaması, kullanıcıların oyun içerisindeki blokları düzenli bir şekilde üst üste koymalarına dayanıyor.

Akıllı cihazlar öncesi kullanıcıların en çok tercih ettikleri oyunlarından biri olan “Tower Blocks” oyununu andıran uygulama, Google Play Store ve App Store’dan ücretsiz olarak indirilebiliyor.

2- Sky

Kullanıcılara üç boyutlu bir platformda sahip oldukları kare, daire, gül vb. cisimlerle yol katetmelerini sunan Sky, Android ve iOS tabanlı kullanıcıların en çok tercih ettiği platform oyunlarından biri olarak karşımıza çıkıyor.

Uygulama içi satın almalara sahip oyun, mağazalardan ücretsiz olarak indirilebiliyor.

3-Raiden Legacy

Nostalji sever kullanıcılara yönelik olan oyun, eski yıllardaki uçak oyunlarının günümüze uyarlanmış sürümünü kullanıcılara sunuyor.

4 farklı uçağa sahip olabilen kullanıcılar, oyun sahasındaki düşman hava araçlarını vurmak için çaba sarf ediyorlar.

Sahip olduğu grafikler ve ekran çözünürlüğü konusunda eksikler barındıran oyun, 4.99 dolar karşılığında kullanıcılara sunuluyor.

4-2048

Her ne kadar son günlerde popülerliğini yitirse de, hala dünya genelinde büyük bir oyuncu kitlesi barındıran 2048, kullanıcıların en çok tercih ettiği uygulamaların başında geliyor.

En basit tanımıyla bir sayı bulma oyunu olan 2048, kullanıcıların ekrandaki sayıları yukarı-aşağı, sağ-sola doğru hareket ettirerek 2048 rakamına ulaşmayı hedefliyor.

Hakkında daha fazla söz söylemeye lüzum olmadığını düşündüğümüz oyun, ücretsiz olarak Google Play Store ve App Store üzerinden indirilebiliyor.

16-06/10/2048-highscore.jpg

5-Timberman

Nostalji sever kullanıcılara yönelik olabilecek bir oyun daha olan Timberman, elinde balta olan bir adamın, ağaç dallarına yakalanmadan ağaç kesmesi esasına dayanıyor.

Kullanıcıların farklı karakterleri oyun içerisinde kullanabildiği uygulama, ücretsiz olarak indirilebiliyor.

6-ZigZag

Platform oyunları seven kullanıcılara yönelik olarak gözüken ZigZag oyunu, 3 boyutlu bir platform içerisinde kullanıcıların sahip oldukları topu düşürmeden parkuru tamamlamaya yönlendiriyor.

Uygulama içi satın almaları bünyesinde barındıran oyun, ücretsiz olarak Android ve iOS kullanıcılarına sunuluyor.

16-06/10/zigzagoyun.jpg

7-One More Line

Kullanıcıları dikkatlerini ve reflekslerini kullanmaya sevk eden One More Line oyunu, yandıktan sonra hemen tekrar baştan başlayacağınız oyunlardan.

Disko tarzı müzikleriyle ve görsel efektleri ile SMG Studio tarafından kullanıcılara sunulan oyun ücretsiz olarak indirilebiliyor.

8-Color Switch

Görsel zekaya odaklanan kullanıcıların tercih edebileceği oyunlardan biri olan Color Switch renk eşlendirmesine dayanıyor.

Kullanıcıların toplarını dönen makaradaki aynı renk toplarla eşlendirmesine dayanan oyun, bir kere oynadıktan sonra bağımlılık yaratabilecek oyunlardan.

16-06/10/color-switch-930x515.jpg

9-Robot Unicorn Attack 2

Robot Unicorn Attakck oyununun ikinci sürümü olan oyun, sahip olduğu tema, görsel efektleriyle öne çıkıyor.

Ayrıca kullanıcılara yüksek ekran çözünürlüğü sunan oyun, küçüklüğümüzde oynamaya doyamadığımız “Circus Charlie” oyununu anımsatıyor.

Uygulama 0.99 dolar karşılığında indirilebiliyor.

16-06/10/unnamed-3.png

:: Söz konusu 9 oyundan herhangi birini deneyimlediniz mi, deneyimlemediyseniz indirmeyi düşünüyor musunuz?
yazarAta Ateş

İstanbul Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü'nde okuyan Ata; teknoloji, müzik, film ve popüler kültür yazılarıyla SDN’de kariyerine devam ediyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

8 yorum - “Android ve iOS İçin Bağımlılık Yapan Oyunlar”

 1. SDN Okuru dedi ki:

  titan queeeeeeeeeeeest !

 2. SDN Okuru dedi ki:

  yıl olmuş 2016 zigzag ı tanıdık

 3. SDN Okuru dedi ki:

  Ketchapp bağımlılık yapıyor 🙂

 4. SDN Okuru dedi ki:

  Mağara

 5. SDN Okuru dedi ki:

  clash royale nerede??

 6. SDN Okuru dedi ki:

  Yokmuydu daha eski oyunlar

 7. SDN Okuru dedi ki:

  MOBILE STRIKE 😉 RESE DEVLETINDEYIZ THE DAY WALKERS …ISMIM 111BLADE … BEN BULUN 😉

" Android ve iOS İçin Bağımlılık Yapan Oyunlar konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Android ve iOS İçin Bağımlılık Yapan Oyunlar ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Android ve iOS İçin Bağımlılık Yapan Oyunlar ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "