Android Wear 2.0 ne zaman çıkacak?


2017-01-12 05:00:00
Android Wear 2.0 ne zaman çıkacak?

Google, geçtiğimiz yıl Mayıs ayında düzenlenen I/O 2016 etkinliğinde, bağımsız uygulama ve küçük klavye desteği ile dikkat çeken Android Wear 2.0‘ı duyurdu. 

Sonbahar aylarında piyasaya sürülmesi beklenilen Android Wear 2.0, geliştirici önizleme sürümünde ortaya çıkan hatalar nedeniyle, tekrar gözden geçirilmek üzere 2017 yılının ilk aylarına ertelendi.

Android Wear 2.0, Şubat ayında yayınlanacak!

Uygulama geliştiricilere bir e-posta gönderen Google, Android Wear 2.0’ın birkaç hafta içinde (Şubat ayının başlarında) yayınlanacağını belirtirken, yeni özelliklerden faydalanabilmeleri için geliştiricilerin uygulamalarını güncellemesi gerektiğini vurguladı.

17-01/12/nexus2cee_large-668x889.png

Android Wear ürün geliştirme müdürü Jeff Chang, geçtiğimiz ay Google tarafından 2017 yılının ilk çeyreğinde Android Wear 2.0 ile çalışan iki yeni akıllı saat duyurulacağını ve bunların yeni işletim sistemini kullanan ilk saatler olacağını açıklamıştı.

Android Wear 2.0 ile gelen yenilikler neler?

Kullanım kolaylığına odaklanan ve uygulamalar arasında daha sıkı bir entegrasyon sağlayan Android Wear 2.0, saat arayüzünde diğer uygulamalara ait bildirimleri görüntüleme imkanı sunuyor.

Akıllı cevaplar, el yazısı ve küçük klavye üçlüsü sayesinde akıllı saatiniz ile yazı yazmayı kolaylaştıracak olan Wear 2.0, görsel anlamda yapılan değişikliklerin yanı sıra performans konusunda da ciddi iyileştirmeler ile birlikte geliyor.

:: Sizce, Android Wear 2.0 ile akıllı saatler daha kullanışlı hale gelir mi?


 • yazarMehmet Ali Ertunç

  2015 yılının Ekim ayında SDN ailesine dahil olan Mehmet Ali, İskenderun Teknik Üniversitesi'nde eğitim hayatına devam ediyor. Pilot olma hayali ile uçaklara olan hayranlığı her geçen gün artarken, 7 yıl önce başlayan spor hayatına zorunlu bir ara sonrasında kaldığı yerden devam ediyor.
  Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

  “Android Wear 2.0 ne zaman çıkacak?” üzerine 6 yorum

  1. SDN Okuru dedi ki:

   Ios ile kullanîyorum hala 1 saat geri saat Türkiye ile uyumlu hala getiremediler kendin ayarlamanada müsade yok bir daha android alirsam ***** watch almadigima bin pisman oldum

  2. SDN Okuru dedi ki:

   Gear s3 aldım kafam rahat

  3. SDN Okuru dedi ki:

   Samsung gear s3 al kullan. Sony, motorola ve Asus saat kullandım ama en iyisi Samsung yani Tizen her koşuldan Android wearı şamarlıyor abi. Mükemmel ötesi. Ayrıca whatsappda sesle ve klavye ile cevap verme var.

  4. SDN Okuru dedi ki:

   Giyilebilir akıllı cihazlara verilen önemin artması gerekiyor.

  5. SDN Okuru dedi ki:

   Şu whatsapp la entregre bi şekilde konuşarak mesaj yazma özelliği gelmesi lazım. hani trafikte tek işe yarıyacağı özellik yok.

  Yorum yazın