Okunma

Android Wear 2.0 için Uber yayımlandı!


16 Şubat 2017 Perşembe 03:00
Android Wear 2.0 için Uber yayımlandı!

2015 yılında Google I/O etkinliğinde duyurusu yapılan ve aradan geçen iki yıl boyunca hakkında sayısız haberler aldığımız Android Wear 2.0 için Uber uygulaması sonunda dağıtılmaya başlandı.

Kolunuzda Uber keyfi!

Ülkemizde yaşanan çeşitli talihsiz olaylar nedeniyle pek de hoş karşılanmayan Uber yine de aktif olarak kullanılıyor diyebiliriz. Eğer Android Wear 2.0 yüklü bir akıllı saate sahipseniz, artık bu uygulamayı direkt olarak saatiniz üzerinden kontrol edebileceksiniz. Tabii bu arada uygulamanın ülkemizde direkt olarak yasaklandığını ve kullandığınız takdirde para cezasına çarptırılacağınızın da altını çizelim.

Fakat şunu belirtmemiz gerekiyor ki eğer saatiniz Android Wear 2.0‘a yükseltilmeyecekse, Uber uygulamasını asla kullanamayacaksınız demektir. Çünkü uygulama yalnızca bu işletim sistemine özel olarak hazırlandı.

Uygulamayı kullanabilmek için saatinizle akıllı telefonunuzu kullanmanıza ya da başka herhangi bir yan uygulama yüklemenize gerek yok. Çünkü Android Watch 2.0 için kullanıma sunulan Uber kendi kendine çalışan tam boyutlu bir uygulama.

17-02/16/uber-wear.jpg

Uygulamanın akıllı saat sürümünün, akıllı telefonlardaki sürümüyle neredeyse tamamen aynı olduğunu ve telefon üzerinden yapabileceğiniz tüm işlemleri saatiniz üzerinden de gerçekleştirebileceğinizi belirtelim.

Eğer Android Wear 2.0 yüklü bir akıllı saate sahipseniz, saatinizde yüklü olan Google Play Store’a girerek uygulamayı indirip hemen kullanmaya başlayabilirsiniz.

:: Akıllı saat kullanıyor musunuz?
yazarMurat Sağlam

Medya ve İletişim bölümünde yüksek lisans yapmakta olan Murat; oyun, sinema ve teknoloji dünyasıyla yakından ilgilenmektedir.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" Android Wear 2.0 için Uber yayımlandı! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Android Wear 2.0 için Uber yayımlandı! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Android Wear 2.0 için Uber yayımlandı! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "